Adaptery i konwertery

Adaptery i konwertery do aparatów cyfrowych

Obecnie na polskim rynku można znaleźć mnóstwo urządzeń fotograficznych, takich jak aparaty cyfrowe, obiektywy i wręcz niezliczoną ilość różnego rodzaju akcesoriów. Oczywiście nie wszystkie są ze sobą kompatybilne, czasami trzeba się sporo naszukać, aby znaleźć coś, co można podłączyć do danego aparatu. Producenci jednak wyszli naprzeciw potrzebom fotografów tworząc specjalne adaptery i konwertery, dzięki którym nieodpowiednia średnica obiektywu czy inny bagnet nie stanowią już żadnego problemu. Dzięki adapterom, konwerterom, telekonwerterom i kalibratorom fotografowie otrzymali większe pole do popisu: znacznie większy wybór obiektywów i innych akcesoriów, które mogą wpłynąć na charakter pracy bez względu na to, czy zajmujemy się fotografią profesjonalnie czy całkowicie amatorsko możemy dziś w bardzo łatwy sposób dobrać produkt dla siebie. W ofercie naszego sklepu można znaleźć produkty wyłącznie renomowanych marek, takich jak 7ARTISANS, Commlite, Datacolor, Fujifilm czy JJC.

  • Adapter bagnetowy do aparatu fotograficznego - umożliwia montaż obiektywu z danym mocowaniem do aparatu z niepasującym bagnetem.
  • Adapter zimna stopka - pozwala na podłączenie dodatkowych akcesoriów, np. mikrofonu, lampy LED, monitora podglądowego i innych elementów.
  • Kalibrator ostrości - umożliwia szybko sprawdzić system ostrości danego aparatu oraz obiektywu. Dzięki takiemu urządzeniu można zdiagnozować system AF i ewentualnie poprawić błędy, gdy aparat jest wyposażony w system mikro.
  • Telekonwerter - to soczewki, które mocuje się między aparatem a obiektywem lub na obiektywie. Urządzenie to zwiększa ogniskową (zwiększa liczbę przesłon), ale jednocześnie zmniejsza jasność i rozdzielczość obiektywu.
  • Konwerter szerokokątny - mocuje się go na obiektywie i odpowiada za poszerzenie kąta widzenia. Może być amatorsko stosowany jako zamiennik obiektywu szerokokątnego.
  • Redukcja filtrowa - umożliwia zamocowanie akcesoriów, takich jak filtry, soczewki czy dekielki na obiektywy, które posiadają inną średnicę gwintu niż średnica danego akcesorium, które chcielibyśmy zamocować.

Adaptery do obiektywów fotograficznych

Nowe rozwiązania dla obiektywów są wyjątkowo tanie. Cena może grać tutaj ogromną rolę. Szczególnie kiedy przepłaciłeś kupując niewłaściwy obiektyw do aparatu. Zamiast wymieniać obiektyw wystarczy dokupić adapter/konwerter, który będzie w stanie dopasować się do niepasującego elementu. Jest to prosty sposób na uzyskanie zamierzonego efektu, czyli sprawnie zamontowanego obiektywu. Adaptery do obiektywów fotograficznych możesz nabyć już z naszej oferty. Posiadamy asortyment od takich marek jak: Pentax, Canon, Nikon. Wybierz jedną z opcji, która pomoże Ci w dopasowaniu obiektywu do aparatu przy wykorzystaniu odpowiedniego adaptera. 


Wróć do: obiektywy fotograficzne

Zobacz także: obiektywy do lustrzanek, obiektywy do bezlusterkowców

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium