Aparaty kompaktowe

Polecane produkty
Cena
  • od
    do

Aparat kompaktowy

Aparaty kompaktowe to doskonałe rozwiązanie dla początkujących i amatorów, którym zależy na łatwej obsłudze i poręczności. Takie urządzenia są przeznaczone właśnie dla osób, które nie posiadają doświadczenia i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią lub robią zdjęcia tylko okazjonalnie: od czasu do czasu, na wakacjach, podczas wycieczek, spotkań z rodziną i znajomymi czy w szkole, kiedy ich dziecko występuje w przedstawieniu. Aparaty kompaktowe są bardzo poręczne - można je z łatwością przenosić, nie zajmują wiele miejsca, dlatego zmieszczą się w każdej torebce, plecaku czy nawet w kieszeni. 

Aparat cyfrowy - łatwy w obsłudze

Główną cechą kompaktowych aparatów cyfrowych jest brak wymiennych obiektywów. Nie należy jednak sądzić, że z tego powodu jest to sprzęt gorszej jakości. Aparaty kompaktowe nie tylko umożliwiają wykonywanie fotografii dobrej jakości i z rzeczywistymi barwami, lepsze modele posiadają matryce podobne do tych, które znajdują się w amatorskich lustrzankach, wiele z nich dodatkowo posiada jasny obiektyw, który sprawdza się znakomicie nawet w trudnych warunkach. Takie modele cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalistów, którym zależy na niewielkim, łatwym w obsłudze, szybkim i posiadającym dobry tryb automatyczny aparacie, który będą mogli zabrać nawet na najdalsze wyjazdy bez konieczności noszenia ze sobą przez cały dzień ciężkiego i wieloelementowego sprzętu, co może przyprawić tylko o ból głowy i ramienia.

Doskonałe zdjęcia a aparaty kompaktowe

Aparaty kompaktowe posiadają wiele trybów automatycznych i wbudowanych filtrów, co sprawia, że są nie tylko łatwe i szybkie w obsłudze, ale i po prostu atrakcyjne, gdyż umożliwiają nam uzyskanie ciekawych efektów na fotografiach. Wśród aparatów kompaktowych można znaleźć również coraz bardziej powszechne modele wodoodporne, które można zabrać bez obaw ze sobą na wyjazd i cieszyć się nie tylko wysoką jakością ujęć, ale także niezwykłych wspomnień. Aparaty kompaktowe posiadają także funkcję filmowania w rozdzielczości Full HD, a nawet coraz częściej w 4K. Podobnie jak bezlusterkowce i lustrzanki, aparaty kompaktowe mogą mieć ekran dotykowy i wbudowane WiFi.

Aparat kompaktowy na początek dla dziecka?

Dzieci już w bardzo młodym wieku zaczynają interesować się technologią. Początek z fotografią nie musi być wcale skomplikowany. Robienie zdjęć i opcja nagrywania na starcie z pewnością wystarczą. Aparat kompaktowy ze względu na niewielki rozmiar, małą wagę i łatwą obsługę znakomicie nadaje się także na prezent dla dziecka, które zafascynowało się fotografią. Poręczne urządzenie z interesującymi trybami i dobrym automatem zachęci najmłodszych do rozwijania pasji i skupiania się na kadrach. Z czasem dziecko zainteresuje się również aspektami technicznymi. Wówczas kompaktowy aparat do robienia zdjęć będzie potrzebował inne, bardziej zaawansowane funkcje. Wizjer elektroniczny, stabilizator obrazu, moduł gps, dotykowy ekran lcd i zoom optyczny. Stosunkowo niewielki aparat kompaktowy powinien być wystarczający do noszenia w kieszeni spodni. My jednak zalecamy zakupienia paska lub specjalnego pokrowca.

Jaki kupić aparat kompaktowy?

Jeśli zależy nam na najwyższej jakości zdjęć z jednoczesnym zachowaniem niewielkich rozmiarów i niskiej wagi - powinniśmy zwracać uwagę na matrycę (jej rozdzielczość, ale i rozmiar), jasność obiektywu i zoom optyczny. Na stronach produktów w sklepie Notopstryk można ponadto w przypadku każdego urządzenia obejrzeć przykładowe zdjęcia i filmy wykonane danym aparatem kompaktowym. Łatwość obsługi, różnorodny format zdjęć, łączność bluetooth, super zoom i łączność wi fi? Aparaty kompaktowe dostępne w naszej ofercie zapewnią Ci fotografowanie na najwyższym możliwym poziomie. Skorzystaj z naszej szerokiej oferty aparatów kompaktowych i wybierz jeden z modeli dostępnych w ofercie. Znajdziesz u nas aparaty cyfrowe od takich producentów jak: Sony, Panasonic, Nikon czy Olympus.


Wróć do: aparaty fotograficzne

Sprawdź też: aparaty bezlusterkowe, aparaty lustrzanki, aparaty sferyczne

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium