Lampy błyskowe

Lampy błyskowe pomagają w sytuacjach kiedy mamy zbyt mało światła by fotografować, ale mogą być również używane do zamrożenia ruchu w fotografii sportowej, wypełnienia cieni w portrecie oraz uzyskania wielu innych kreatywnych efektów. Lampy wbudowane w aparaty mają zazwyczaj niską moc i ograniczoną możliwość modyfikowania, i kierowania światła. Aby w pełni wykorzystać potencjał światła błyskowego należy wyposażyć się w zewnętrzną lampę błyskową.

Przy wyborze odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na mocowanie w jakie wyposażona jest lampa i nasz aparat. W ofercie posiadamy oryginalne lampy producentów takich jak Fujifilm czy Olympus. Sprzedajemy też lampy produkowane z różnymi mocowaniami od firm Nissin, Meike, Metz, Yongnuo czy Newell.

Warto zwrócić też uwagę na to, czy lampa wyposażona jest w system TTL zgodny z naszym aparatem. TTL - czyli system pomiaru światła sprawia, że lampa sama może dobrać odpowiednią moc błysku do danej sceny. Dobrze sprawdza się w dynamicznych sytuacjach zdjęciowych - kiedy nie mamy czasu manualnie ustawiać wszystkich parametrów błysku.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl