Modyfikatory światła

Modyfikatory światła

Modyfikatory światła to szereg dodatków, jakie nakłada się bezpośrednio na lampy w studiu fotograficznym - mają one za zadanie zmienić charakter oświetlenia. Dzięki nim możemy swobodnie kontrolować światło, nadać im odpowiedni kierunek oraz osiągać ciekawe efekty. Możemy je zastosować do każdego rodzaju lamp - światła ciągłego oraz błyskowych. Oferowane przez nas produkty to wysokiej jakości rozwiązania do każdego studia, bez względu na to, czy działasz od lat i posiadasz sporych rozmiarów profesjonalne studio, jesteś początkującym fotografem, a Twoje miejsce pracy jest dość niewielkie czy też jesteś amatorem i wszystkie zdjęcia wykonujesz we własnym domu i w plenerze. Odpowiednio dobrane modyfikatory światła pozwalają uzyskać naturalne światło - zarówno miękkie, jakie występuje na zewnątrz o poranku, jak i ostre, z którym mamy do czynienia podczas pogodnego popołudnia.

Modyfikacja światła w studiu fotograficznym

Tworząc profesjonalną sesję zdjęciową należy pamiętać przede wszystkim o sprzęcie. Fotografia w studio różni się znacznie od tej w plenerze. W przypadku fotografii studyjnej możemy bardziej ingerować w oświetlenie. Modyfikacja światła dla fotografów jest czymś całkowicie naturalnym. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi oraz akcesoriom jesteśmy w stanie wykreować ciekawe formy oświetlenia mające na celu większą lub mniejszą ingerencję w sesję zdjęciową. Modyfikatory światła do studia fotograficznego od Notopstryk to idealna okazja na znalezienie fachowego sprzętu w dobrej cenie.

Rodzaje modyfikatorów światła

Modyfikatory określane są również terminem nasadki. Wyróżniając poszczególne rodzaje należy wspomnieć o softboxach, beauty dish, parasolkach fotograficznych, blendach czy panelach. Wszystkie te modyfikatory występują w wielu typach. Z powodów różnych właściwości i parametrów są wykorzystywane do różnych zastosowań - niekiedy potrzebujemy miękkiego światła, innym razem mocnych kontrastów, wszystko zależy od naszej wizji lub rodzaju fotografii, którą się trudnimy. Podczas wyboru odpowiedniego modyfikatora światła musimy wziąć pod uwagę nie tylko nasze preferencje i właściwości danego urządzenia, ale i jego sposób mocowania - niektórzy producenci stosują uniwersalne i standardowe rozwiązania, inni posiadają własny system mocowań. Jeśli modyfikator nie będzie pasował do lampy wystarczy się jednak zaopatrzyć w odpowiedni adapter. Należy również wspomnieć o mocowaniach lamp światła ciągłego - ze względu na ich rozmiar oraz ilość żarówek najczęściej musimy zakupić dedykowany modyfikator. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami znajdującymi się w naszym sklepie.


Wróć do: wyposażenie studia fotograficznego

Zobacz także: lampa softbox, beauty dishe, parasolki fotograficzne, blenda fotograficzna, gridy do softboxów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium