Blog

Światło Paryża z Profoto B10

Realizacja romantycznej sesji w najbardziej romantycznym mieście na świecie pozwoliła Hannah L na stworzenie zdjęć ślubnych z błyskiem rodem z luksusowego magazynu.

 

 

 

Atelier ślubne Hannah L. zlokalizowane jest w odległości około godziny jazdy od Frankfurtu. Po studiach dziennikarskich Hannah trafiła na staż pod skrzydła fotografa mody, gdzie po raz pierwszy spotkała się z pracą z lampą błyskową. Była całkowicie zafascynowana sposobem, w jaki fotograf używał jej do kształtowania światła w tworzonych przez siebie fotografiach modowych.

Dobór światła do fotografowanej postaci

Pierwsze kontakty z fotografią mody pomogły Hannah ukształtować styl i wyspecjalizować się w roli fotografa ślubnego. „Dla mnie światło jest sposobem na podkreślenie emocji u moich klientów. Lubię myśleć o nim jako o „świetle napędzanym przez postacie” (character-driven light).”

Kiedy Profoto zaproponowało Hannah testy B10, jej pierwszą myślą był Paryż. „Zakochałam się w Paryżu podczas pierwszej wizyty kilka lat temu. To miejsce, będące uosobieniem miłości, romansu i światła. Wydało mi się, więc doskonałą lokalizacją sesji fotograficznej z parą młodą w rolach głównych.”

Hannah była zaskoczona lekkością B10 wobec jej mocy i łatwością jej użytkowania. „Nie otrzymałam od Profoto instrukcji na potrzeby wykonania zdjęć. Trochę martwiłam się, że nie rozpoznam wszystkich dostępnych funkcji w menu. Okazało się to jednak niesamowicie intuicyjnie i bezproblemowe. Po chwili zaczęłam już fotografować. Uwielbiam takie narzędzia.”

 

 

Kultowe miejsce

Naturalnym wydał się fakt, że wieża Eiffla powinna odgrywać ważną rolę na fotografiach. W blasku słońca, które pojawiło się obok kultowego punktu orientacyjnego Hannah postanowiła sfotografować parę idącą w stronę aparatu. Fotografka ustawiła B10 na synchronizację z krótkimi czasami migawki i maksymalnej mocy błysku. Wykorzystała filtr barwny CTO i ustawiła B10 na prawo od pary. „Chciałam wnieść kontrast na ich twarzach oraz trochę ostrości i cienia.”

 

 

 

Hannah, fotografując z otwartą przysłoną i krótkim czasem otwarcia migawki, była pod wrażeniem tego, jak B10 działała w trybie synchronizacji HSS. „To było niezwykłe. Fotografia zyskała niebywały charakter.”

 

 

 

Gra z cieniem i światłem

Pont de Bir-Hakeim to most przecinający Sekwanę, łączący piętnastą i szesnastą dzielnicę miasta. Paryskie metro hałasowało i stukało nad ich głowami. Pośród ozdobnych, żelaznych kolumnad, które podtrzymują most, powstało następne zdjęcie. Było to idealne miejsce do zabawy światłem i cieniem z wieżą Eiffla w tle.

 

 

Hannah umieściła na statywie po lewej stronie pary pojedynczą B10. Fotografka zdecydowała się użyć z B10 grida OCF, aby precyzyjnie skupić światło na twarzy panny młodej.

Górno-boczne światło lampy Profoto B10 z zamontowanym gridem, pomogło Hannah zbalansować silne światło słoneczne oraz zapewnić trójwymiarowy efekt ujęcia. Ponadto Hannah użyła ciepłego filtra, aby mieć pewność, że barwy sylwetki młodej pary odpowiednio odetną się od niebieskiego, paryskiego nieba.

 

 

Wiele świateł i jeden doskonale naturalny błysk

Hannah zawsze lubiła używać lampy błyskowej w nocy, aby podkreślić obiekt, który fotografuje, zwłaszcza jeśli w otoczeniu było coś niezwykłego lub charakterystycznego. Była zachwycona, kiedy odkryła, że w cieniu oświetlonej wieży Eiffla znajduje się pięknie oświetlona, stara karuzela.

 

 

Fotografka ustawiła parę przed karuzelą. Od tyłu postacie były oświetlone przez uliczną latarnię. Postanowiła użyć jednaj lampy B10 którą ustawiła z lewej strony pary, około metr nad ich głowami. W ten sposób oświetliła i wyostrzyła kontury ich ciał i twarzy.

„Pomyślałam, aby w tym momencie wykorzystać beauty dish. W końcu zdecydowałam się tego nie robić, ponieważ bezpośrednie światło z B10 samo w sobie jest już bardzo naturalne. Dodałam tylko delikatny filtr CTO, aby światło na postaciach współgrało z barwą otoczenia.”

 

Hannah była zachwycona fotografiami, które stworzyła w Paryżu i równie zadowolona z tego, jak spisała się B10.

„Uwielbiam superszybkie czasy ładowania, moc i elastyczność, pewną pracę bez nierównych błysków. Moi klienci są spokojni i zachwyceni, ponieważ wiedzą, że mogą mieć sesję w świetle zachodzącego słońca – nawet w pochmurny lub deszczowy dzień. B10 gwarantuje mi swobodę fotografowania w taki sposób, jaki zaplanuję i to jest cudowne.”

 

Napisane przez: Steve Hanratty
Żrodło: http://profotopolska.pl

 

Zostaw komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl