Blog

Wyprawa fotograficzna na Wyspy Owcze

Pionierski projekt łączący wycieczkę kulturowo-krajoznawczą z warsztatami fotograficznymi w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Plan wyjazdu spełni oczekiwania każdego miłośnika fotografii krajobrazowej – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Odwiedzimy miejsca mające już status kultowych wśród miłośników fotografii krajobrazowej  jak i  „ukryte perełki” znane nielicznym. Na Wyspach Owczych będziesz mieć możliwość podniesienia swoich umiejętności fotograficznych oraz wzbogacenia portfolio o kadry nie z tej ziemi.

 

 

Podczas sześciu intensywnych dni będziemy wędrować wśród najbardziej spektakularnych krajobrazów Wysp Owczych. Wspólnie utrwalimy na zdjęciach piękno archipelagu i poznamy niezwykłą kulturę oraz historię lokalnej społeczności. Fotografować będziemy bez pośpiechu, aby każdy mógł dopracować wymarzony kadr. Odwiedzimy m.in. mistyczne Saksun, czarną plażę w Tjornuvik, klify i wodospad przy jeziorze Sorvagsvatn, przepięknie położone Gasadalur oraz Torshavn- stolicę archipelagu. Po plenerach będziemy wspólnie omawiać wykonane zdjęcia i podyskutujemy o postprodukcji

 

 

DZIEŃ I - Podróż na Wyspy Owcze. Wycieczka na Klakkur

Po przylocie na Wyspy, zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku wyruszymy na górujący nad Klaksvik Klakkur, z którego roztacza się majestatyczny widok na wyspy Kalsoy i Kunoy. Jest to idealne miejsce, blisko naszego noclegu, na rozpoczęcie fotograficznej przygody.

 

 

DZIEŃ II – W krainie wodospadów

Dzień rozpoczniemy od wodospadu Fossá – najwyższego na archipelagu. Będziemy mieli okazję fotografować go z różnych perspektyw, co tylko uświadomi nam jego ogrom. Następnie udamy się na krótki spacer nad Bøsdalafossur – wodospad będący unikatem na skalę światową. Tworzą go wody jeziora opadające po klifie wprost do oceanu. Wisienką na torcie będzie jednak niesamowity szlak do Gásadalur, gdzie po około 2-godzinnym trekkingu obfitującym w bajkowe panoramy dotrzemy do najpiękniejszego wodospadu na Wyspach. Tam damy upust naszym fotograficznym ambicjom.

 

 

DZIEŃ III – Wyspy północne

Po kilkunastominutowym rejsie promem dotrzemy na wyspę Kalsoy, gdzie naszym celem będzie Kallur. Słynna latarnia morska nad potężnym klifem to istna perełka Wysp Owczych, która zagościła na okładce magazynu Natonal Geographic. Cóż za rekomendacja! Popołudniem udamy się do Viðareiði, najdalej na północ położonej wioski archipelagu wokół której znajdziemy miejsca na wyjątkowe kadry. Położona u stóp najwyższego przylądka Europy, z kościółkiem tuż nad brzegiem oceanu zachwyca kontrastami.

 

 

DZIEŃ IV – Odkrywanie uroków południowego Streymoy

W poszukiwaniu niezwykłych kadrów udamy się do Norðradalur, gdzie napotkamy na jedną z najpiękniej położonych na świecie dróg, będącą wyzwaniem dla niejednego kierowcy. Następnie przeniesiemy się do Tórshavn – najmniejszej stolicy świata, by zapoznać się z jego niezwykłą architekturą. Będziecie zaskoczeni, jak wygląda siedziba premiera Wysp Owczych. Spędzimy tam kilka chwil by uwiecznić unikalną zabudowę stolicy Wysp Owczych. W drodze powrotnej odwiedzimy Mjørkadalur, gdzie ze szczytu Sornfelli będziemy fotografować przepiękną panoramę największej wyspy archipelagu- Streymoy i nieodległą wyspę Vagar.

 

 

DZIEŃ V – Najpiękniejsze zakątki północnego Streymoy

Rankiem przemierzymy najpiękniejszą dolinę Wysp Owczych. Jeżeli podróż sama w sobie ma być celem, niech to będzie droga do Saksun. Wiodąca wzdłuż potoku, otoczona stromymi grzbietami dostarcza niezwykłych doznań, a położona na jej końcu wioska Saksun uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na archipelagu. To właśnie tam zobaczymy słynne domy porośnięte trawą. Następnie skierujemy swe obiektywy na Tjørnuvík. Wioska nad plażą surferów będzie dla nas początkiem szlaku do Lambastakkur. Rzadko odwiedzane przez turystów miejsce da nam możliwość uzyskania spektakularnych i niepowtarzalnych kadrów. Przy akompaniamencie ptaków szybujących wzdłuż klifów poczujemy pierwotny charakter Wysp Owczych.

 

 

DZIEŃ VI – W drodze na najwyższy szczyt archipelagu

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do Gjógv – najpiękniejszej wioski Wysp Owczych. Po krótkim spacerze w wiosce udamy się na Middagsfjall skąd będziemy fotografować niesamowity Funningsfjørður. Dzień zwieńczy trekking na Slættaratindur – najwyższy szczyt archipelagu, skąd roztacza się wspaniała panorama Wysp Owczych. Uczta dla oczu!

 

 

DZIEŃ VII

Powrót do Polski

 

Co ze sobą zabrać?

 • Aparat fotograficzny i obiektywy
 • Statyw i filtry na obiektywy (nie są bezwzględnie konieczne ale znacznie ułatwiają pracę)
 • Mikrofibra i ściereczki do osuszania soczewki obiektywu i aparatu
 • Laptop/tablet z aplikacją do edycji zdjęć
 • Ciepła kurtka i spodnie chroniące przed wiatrem i deszczem
 • Dobre buty trekkingowe
 

Przygotowanie fizyczne:

 • Dziennie będziemy pokonywać pieszo około 10km, często po szlakach o dość dużym przewyższeniu. W przypadku osób zmagających się z kontuzją kolana czy kostki rekomendujemy zabranie kijów trekkingowych
 • Każdy wysiłek zostanie wynagrodzony pięknymi widokami, jednak w przypadku gdy szlak wykroczy ponad Twoje możliwości, możesz fotografować miejsce łatwiej dostępne lub po prostu odpocząć.
 

Warto wiedzieć:

 • Na Wyspach Owczych, silniej niż w innych miejscach, to pogoda będzie determinować nasz plan dnia. Tutaj każdy dzień jest inny. Ba! Tu na każdej wyspie, za kolejnym tunelem pogoda potrafi się zmienić o 180°. Korzystając z naszego doświadczenia wyciśniemy z każdego dnia 110%.
 • Niezwykle dynamiczna pogoda zapewni różnorodne kadry. Deszcz nam nie straszny – to właśnie wtedy, podczas opadów Wyspy Owcze pokazują swoje najpiękniejsze oblicze, gdy gdzie okiem sięgnąć pojawiają się wodospady.

 

Cena: 6490 zł

W cenie zapewniamy:

 • Noclegi na Wyspach Owczych
 • Wszelkie koszty komunikacji na Wyspach Owczych, w tym wynajem samochodu, paliwo oraz inne koszty związane z użytkowaniem samochodu na Wyspach Owczych (opłaty za tunele, opłaty parkingowe),
 • Wszelkie opisane płatne atrakcje turystyczne
 • Stała obecność przewodnika.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków

Nie zapewniamy:

 • Przelotu (1500-2000 zł) – pomagamy w wyborze i zakupie lotu
 • kieszonkowego
 • wyżywienia (koszt to około 300 zł)

 

Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 504 326 674 lub w wydarzeniu na facebooku.

 

zobacz pozostałe wpisy

Zostaw komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium