Aparat Nikon D5300 (body)

Kod produktu: VBA370K
Cena: 2 189,00 zł 2189.00
Dostępność: Wyślij zapytanie info@notopstryk.pl
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

 

Aparat Nikon D5300, to lustrzanka cyfrowa, następca modelu D5200. W stosunku do poprzednika została udoskonalona w szereg dodatkowych funkcji programowych, między innymi moduł Wi-Fi i GPS. To znakomity wybór nie tylko dla fotografów, ale również dla amatorów filmowania.

Nikon D5300 został wyposażony w matrycę CMOS DX o rozdzielczości 24.2 milionów pikseli. Dzięki zrezygnowaniu z filtra dolnoprzepustowego matryca w pełni wykorzystuje swoje możliwości, gwarantując bogate w detale zdjęcia o imponującej ostrości. Wsparto ją szybkim procesorem przetwarzania obrazu EXPEED 4, który nie tylko uzupełnia wysoką jakość zdjęć, ale również wpływa na wydajność filmowania.

Zakres czułości sięga od 100 do 12800 ISO. Istnieje możliwość rozszerzenia tego zakresu osiągając maksymalnie 25600 ISO. Takie właściwości sprawiają, że Nikon D5300 poradzi sobie nawet w świetle o słabym natężeniu.

Wydajna praca procesora, to również efektywna praca automatycznego systemu ustawiania ostrości. W modelu D5300 zastosowano system AF składający się z 39 pól – w tym 9 pól krzyżowych umieszczonych na środku. Taka budowa warunkuje precyzyjne ustawianie ostrości i zdaje egzamin podczas fotografowania lub filmowania dynamicznie poruszających się obiektów. Dzięki zaawansowanej funkcji trójwymiarowego śledzenia obiektów raz ustawiona ostrość doskonale utrzymuje się nawet na najmniejszych obiektach.

Nikon D5300 rejestruje filmy D-Movie w rozdzielczości Full HD. Nagrywanie przebiega płynnie z szybkością do 50 lub 60 klatek/s. Dzięki obecności ciągłego autofocusa w trybie podglądu na żywo możemy mieć pełną kontrolę nad nagraniem i ustawioną ostrością.

Co więcej – za sprawą wbudowanego mikrofonu stereofonicznemu aparat nagrywa nie tylko perfekcyjne sceny, ale również uzupełnia je w dobrej jakości ścieżkę dźwiękową. Aparat współpracuje także z zewnętrznym mikrofonem stereofonicznym ME-1 firmy Nikon, dzięki któremu możemy uzyskać czysty dźwięk na najwyższym poziomie. Dodatkowym atutem jest port HDMI, który umożliwia podłączenie monitorów zewnętrznych, a dostępność funkcji HDMI-CEC daje możliwość sterowania odtwarzaniem za pomocą pilota do telewizora.

Przycisk nagrywania filmów ostał umiejscowiony nieopodal spustu migawki. Takie rozwiązanie gwarantuje nieruchome trzymanie urządzenia podczas przechodzenia z trybu fotografowania na tryb filmowy.

W najszybszym trybie zdjęć seryjnych Nikon D5300 wykonuje ujęcia z szybkością 5 klatek/s, co w połączeniu z wydajnym systemem automatycznego ostrzenia pozwala uwiecznić ulotne chwile.

 

 

Urządzenie posiada wbudowany, pentagonalny wizjer optyczny.

Z tyłu lustrzanki producent umieścił 3-calowy, odchylany ekran LCD o rozdzielczości około 1 037 000 punktów i szerokim kącie oglądania. Tak zaprojektowany wyświetlacz zapewnia szczegółowy podgląd obrazów i dba o komfort kadrowania. Możliwość odchylania przyda się podczas robienia perfekcyjnych autoportretów i fotografowania z niestandardowej perspektywy.

Nikon D5300 dysponuje również dodatkowymi funkcjami programowymi. Aparat posiada różne tryby efektowe, dzięki którym użytkownik może urozmaicić swoje prace. Dostępne są między innymi filtry czarno-białe, retro czy możliwość wyeksponowania poszczególnych kolorów. Efekty można obserwować w czasie rzeczywistym, co pozwala dokonać najlepszego wyboru.

Aparat oferuje także 16 różnych programów tematycznych, np. zdjęcia sportowe czy plaża i śnieg. Wystarczy jedynie wybrać program zgodnie z fotografowanym obiektem czy scenerią i cieszyć się zdumiewającym rezultatem.

Kolejną funkcją jest tryb HDR, który daje możliwość uchwycenia detali w jasnych i ciemnych partiach sceny. Funkcja ta pozwala na wykonanie serii zdjęć z różnymi parametrami ekspozycji, które następnie są składane w jeden dopracowany i kontrastowy obraz.

Nikon D5300 posiada wbudowane bezprzewodowe łącze Wi-Fi. Dzięki niemu za pośrednictwem aplikacji Wireless Mobile Utility firmy Nikon możliwe jest natychmiastowe podzielenie się swoimi zdjęciami i filmami poprzez przesłanie ich na urządzenia mobilne. Udogodnieniem jest także moduł GPS, za sprawą którego użytkownik może do swoich zdjęć przypisać lokalizację geograficzną.  Bezprzewodowe połączenie Wi-Fi to także możliwość zdalnego sterowania aparatem przy użyciu smartfonu czy tabletu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl