Filtr dyfuzyjny K&F Concept Black Mist 1/2 62mm

Kod produktu: KF011678
Cena: 169,00 zł 169.00
Dostępność: dostępny
Termin: 24 godziny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Filtr dyfuzyjny o średnicy 62 mm K&F Concept Nano-X Black Mist 1/2. Wykonany z utwardzanego szkła optycznego. Posiada liczne nano-powłoki antyrefleksyjne oraz ochronne, dzięki którym obraz jest pozbawiony niechcianych blików, refleksów czy nieestetycznego zafarbu, a sama soczewka jest odporna na przypadkowe uszkodzenia.

Zadaniem filtra dyfuzyjnego jest nadanie ujęciu bardziej organicznego charakteru. Współczesne aparaty i kamery rejestrują obraz, który wielu odbiorcom może wydać się zbyt sztuczny, ostry oraz cyfrowy. Filtr dyfuzyjny zmniejsza kontrast ujęcia i tworzy miękką poświatę wokół źródeł światła, co kojarzy się z klasyczną taśmą filmową. Rozpiętość tonalna staje się większa, a przejścia pomiędzy ciemnymi i jasnymi partiami obrazu są bardziej płynne. Filtr Black Mist 1/2 wpływa też na ekspozycję ujęcia, przepuszczając 79% światła, co należy skorygować czasem naświetlania, wartością przysłony lub doborem wyższego ISO. Zmiękczenie obrazu na poziomie 1/2 pozwala uzyskać plastyczny obraz, zwłaszcza podczas pracy na planie filmowym z wieloma źródłami sztucznego światła.

Wyróżnikiem serii Nano-X są liczne powłoki, poprawiające jakość rejestrowanego obrazu. Stanowią ochronę przed niepożądanymi odblaskami, wodą czy tłustymi plamami. Na soczewkach nie powstają zacieki, a ślady palców czy inne zanieczyszczenia są bardzo łatwe do usunięcia. Utwardzane szkło optyczne jest odporne na zarysowania, pęknięcia czy odpryski. Nano-X to także filtry o cienkich pierścieniach. Ich aluminiowa i czerniona galwanicznie ramka ma szerokość zaledwie 3,3 mm i pozwala na pracę z obiektywami szerokokątnymi bez obawy o powstanie winiety, zaś jej drobne żłobienia ułatwiają nakręcanie i chronią przed zakleszczeniem.Cechy:

 • Przepuszczalność światła – 79%
 • Dyfuzja 1/2
 • Wysokiej jakości szkło optyczne
 • Nano-powłoki antyrefleksyjne
 • Warstwy ochronne i hydrofobowe
 • Delikatne zmniejszenie kontrastu
 • Subtelny efekt halo – tworzenie poświaty dookoła źródeł światła
 • Mniej cyfrowy, bardziej analogowy efekt taśmy filmowej
 • Nieznaczna utrata szczegółów
 • Trapezoidalne żłobienia na pierścieniu ułatwiające nakręcanie
 • Cienka, aluminiowa ramka - 3,3 mm
 • Podwójne gwintowanie (wewnętrzne i zewnętrzne)
 • Średnica - 62 mm

 

Zastosowanie:

Filtry fotograficzne K&F Concept Black Mist to bardzo interesujące akcesoria fotograficzne, które znajdą zastosowanie zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Pozwalają twórcom foto-video "wrócić do korzeni" i nadać rejestrowanym ujęciom charakterystycznego, analogowego sznytu. Zmiękczając kontrast i tworząc miękką poświatę wokół jasnych punktów sprawiają, że scena wydaje się być bardziej organiczna i naturalna w odbiorze. Znajdują zastosowanie także w fotografii portretowej, redukując widoczność porów skóry czy drobnych zmarszczek. Seria filtrów Nano-X to wysokiej jakości akcesoria, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. Ich liczne powłoki ochronne poprawiają jakość obrazu oraz skutecznie chronią szklaną powierzchnię przed zarysowaniem czy zanieczyszczeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium