Głowica Benro GH2C gimbalowa

Kod produktu: GH2C
Cena: 1 799,00 zł 1799.00
Dostępność: dostępny
Termin: 24 godziny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Benro GH2C to specjalistyczna, karbonowa dwuosiowa głowica , wyposażona w unikalny mechanizm pochyłu z podniesioną osią oraz w szybkozłączką, umożliwiające zamontowanie i precyzyjne wyważenie obiektywu na głowicy.

Takie rozwiązanie pozwala na obsługę ciężkiego zestawu fotograficznego (np. profesjonalny korpus + obiektyw 600mm f/4) dosłownie za pomocą jednego palca! Fotografujący ma wrażenie, jakby jego sprzęt nic nie ważył. Precyzyjne mechanizmy osi z perfekcyjnie działającymi blokadami umożliwiają pozycjonowanie obiektywu z dokładnością porównywalną jedynie z najlepszymi głowicami olejowymi, zaś swoboda i szybkość obsługi przypomina głowice kulowe.

Głowica jest także bardzo bezpieczna w użyciu. Po właściwym wyważeniu stan równowagi obiektywu to położenie poziome (nawet po całkowitym zluzowaniu pokrętła blokady pochylenia).

Głowice GH-2 doskonale współpracują ze wszystkimi obiektywami, wyposażonymi w pierścieniowy uchwyt statywowy. Najlepiej spisują się z dużymi teleobiektywami (300mm f/2.8 i większymi). Jedynie w następujących obiektywach Nikona, ze względu na bardzo wysoką stopę mocowania statywowego, zaleca się jej wymianę:

- Nikon 600mm f/4 AF-S - wymagana stopa AP-652

- Nikon 600mm f/4 AF-S II - wymagana stopa AP-452

- Nikon 400mm f/2.8 AF-S - wymagana stopa AP-452

- Nikon 400mm f/2.8 AF-S II - wymagana stopa AP-452

Obiektyw mocuje się do głowicy za pomocą płytki, mocowanej w szybkozłączu typu ArcaSwiss. Jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej rozpowszechnionych mocowań na rynku. Dobór płytki o odpowiedniej długości, uzupełnionej ewentualnym adapterem, pozwala na dokładne wyważenie i wypozycjonowanie obiektywu na głowicy. W ofercie jest kilka rodzajów płytek, różniących się długością i liczbą wkrętów mocujących obiektyw.

Jest to głowica przystosowana do pracy również z najcięższymi obiektywami np. 400mm F2.8, 500mm F4, 600mm F4, czy 300-800mm.

System mocowania płytek jest kompatybilny z systemem Arca-QR (Arcatech, Kirk, RRS, Wimberley, Jobu itp.)

Materiał: aluminium
Wymiary (szer. x dł. x wys.): 242 x 89 x 241 mm
Waga: 1,3 kg
Maksymalny udźwig: 25 kg

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium