Monitor Eizo LCD ColorEdge CG248-4K 23.8" - Monitor z ekspozycji

Kod produktu: CG248-4K_20180320140942
Cena: 9 199,00 zł 9199.00
Dostępność: niedostępny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Rata w Santander
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

 

Specjalista marki Eizo: Krzysztof Marciniec, tel. 600 217  354

Monitor z ekspozycji

Przebieg: 16 godzin pracy
Stan: jak nowy

 

Monitor Eizo LCD ColorEdge CG248-4K 23.8", to graficzny monitor oferujący rozdzielczość 4K. Pozwala uzyskać wyjątkowo wierne odtwarzanie barw i detali obrazu.

Prezentowany model ma najwyższą gęstość pikseli spośród wszystkich monitorów z serii ColorEdge, która wynosi aż 185 ppi. Monitor wyświetla wysokiej jakości rozdzielczości 4K i odtwarza zdjęcia z wyjątkową dokładnością, której nie oferują standardowe monitory. Znaki alfanumeryczne i kontury również wyświetlane są ze znakomitą ostrością. Ekran 4K w rozdzielczości UHD (3840 x 2160) jest aż czterokrotnie większy w porównaniu do standardowego ekranu full HD (1920 x 1080), w związku z czym CG248-4K doskonale sprawdzi się do edycji zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz jako monitor do tworzenia filmów w 4K.

 

 

Do przeprowadzenia pierwszej kalibracji monitora Eizo CG248-4K konieczne jest zaopatrzenie się w zewnętrzny kalibrator. Monitor posiada wbudowany czujnik wraz z oprogramowaniem ColorNavigator, który odpowiada za to, aby wybrane przez użytkownika ustawienia zostały zachowane na takim samym poziomie. Czujnik umiejscowiono w górnej części obudowy monitora. Wysuwany jest wówczas, gdy należy dokonać kontroli ustawień, co jest zaprogramowane zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez użytkownika. Czujnik samoczynnie wysuwa się i dokonuje kontroli według harmonogramu nawet jeśli monitor jest wyłączony lub w ogóle nie jest podłączony do komputera.

 

 

Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest koniecznością, aby otrzymać odpowiednie wyświetlanie się wszystkich kolorów. Seria ColorEdge charakteryzuje się precyzyjnie dobranymi barwami składowymi w całym zakresie wynoszącym od 0 do 255 odcienia. Proces ten zachodzi za sprawą oddzielnego pomiaru wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue), a następnie, przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), dokonuje się wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.

 

 

Ponadto istnieje możliwość dostarczenia do monitora 10-bitowej informacji o kolorze za pomocą złącza sygnałowego poprzez DisplayPort. W tej sytuacji konieczne jest posiadanie karty graficznej i oprogramowania, które obsługują sygnał 10-bitowy. Monitor wykorzystując 16-bitową tablicę LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co w efekcie przekłada się na bardziej płynne przejścia tonalne i zmniejszenie Delta-E między poszczególnymi punktami. Pozwala to uzyska 64 razy większą precyzję w porównaniu do 16.7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

 

 

Co więcej monitor posiada wysoki kontrast 1000:1, który umożliwia wyświetlanie prawdziwej, głębokiej czerni, co jest niezwykle trudne do osiągnięcia na typowych monitorach LCD. Czerń zostaje zachowana nawet podczas patrzenia na ekran z boku w słabo oświetlonym pomieszczeniu.

 

 

Do dyspozycji użytkownika producent dołączył autorskie oprogramowanie do kalibracji Eizo ColorNavigator, dzięki kalibracja jest znacznie łatwiejsza, a barwy są wiernie odwzorowywane. ColorNavigator współpracuje z bogatą ofertą urządzeń pomiarowych i zapewnia kalibrację sprzętową bezpośrednio wykorzystując tabelę kolorów zaszytą w elektronice monitora.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl