Monitor Eizo LCD ColorEdge CG279X 27" - 5 lat gwarancji

Kod produktu: 9076
Cena: 9 499,00 zł 9499.00
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: do 3 dni
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Rata w Santander
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

 

Specjalista marki Eizo: Krzysztof Marciniec, tel. 600 217  354

 

Monitor Eizo LCD ColorEdge CG279X 27", to profesjonalny monitor graficzny o rozdzielczości 2560 x 1440, obsługujący krzywe gamma HLG i PQ, a także posiadający szeroki gamut kolorów.

Monitor posiada wbudowany czujnik automatycznej kalibracji, co pozwoliło zrezygnować z konieczności korzystania z zewnętrznych urządzeń. Podczas przeprowadzania kalibracji czujnik, który znajduje się w górnej części obudowy monitora, wysuwa się samoczynnie. Został on umieszczony w taki sposób, aby nie zasłaniał ekranu i nie przeszkadzał podczas pracy. Należy pamiętać jednak o tym, że podczas kalibracji nie zaleca się pracować z kolorami, ponieważ w tym czasie ustawienia kolorystyczne ekranu będą się zmieniać.

ColorEdge CG279X posiada szeroki gamut kolorów i wyświetla aż 98% przestrzeni DCI-P3, która wykorzystywana jest w kinematografii cyfrowej. Monitor pozwala także na predefiniowane tryby EBU, Rec. 709, SMPTE-C, DCI, sRGB i Adobe RGB, dzięki czemu użytkownik może być pewny, że pracuje w odpowiedniej przestrzeni kolorów. Obecny w przedniej części monitora przycisk daje możliwość wygodnego przełączania pomiędzy trybami. Ponadto wbudowany czujnik kalibracji odpowiada za wyregulowanie i utrzymanie ustawień jasności na stałym poziomie dla każdego trybu z osobna.

 

 

Co więcej, zgodnie ze standardem DCI monitor posiada wysoki kontrast 1300:1, który umożliwia wyświetlanie prawdziwej, głębokiej czerni, co jest niezwykle trudne do osiągnięcia w przypadku typowych monitorów LCD. Czerń zostaje zachowana nawet podczas patrzenia na ekran z boku w słabo oświetlonym pomieszczeniu.

Na kolory oraz jasność monitora LCD mogą mieć wpływa wahania temperatury otoczenia czy też temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge posiadają wbudowany czujnik, który odpowiada za wykrywanie zmian temperatury, dzięki czemu dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora w taki sposób, urządzenie cały czas wyświetlało obraz w prawidłowy sposób. CG279X wykorzystuje algorytm, który umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

Ponadto w prezentowanym modelu wykorzystano tabelę 3D LUT, która w indywidualny sposób dopasowuje kolory, dzięki pobieraniu danych z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator NX funkcji emulacji, co w efekcie pozwala na imitację filmowego wyglądu obrazu i daje użytkownikom możliwość sprawdzenia jak będzie wyglądał końcowy wynik ich pracy. Tabela wpływa również na poprawę mieszania barw RGB, które odgrywają zasadniczą rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

 

 

Każdy model z serii ColorEdge został wyposażony w regulację krzywej gamma już na etapie produkcji w fabryce Eizo. Regulację tę przeprowadza się mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali od 0 do 255, a następnie, przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), dokonuje się wybór najbardziej pasujących odcieni.

 

 

CG279X obsługuje także krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które odpowiadają za wyświetlanie i edytowanie nagrań video w standardzie HDR. Wykorzystując zoptymalizowane krzywe gamma urządzenie może odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej podobny do percepcji ludzkiego oka w porównaniu do standardu SDR. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownicy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy postprodukcji.

Standardowe monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Model  CG279X  został zaopatrzony w autorską technologię Eizo DUE (Digital Uniformity Equalizer), dzięki której monitory wyposażone są we współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE odpowiada także za ograniczanie wpływu wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając tym samym stabilne wyświetlanie obrazu.

 

 

Monitor oferuje również szereg złączy sygnałowych. CG279X posiada trzy rodzaje portów USB: dwa typu A, jeden typu B oraz jeden typu C, który umożliwia wygodne podłączenie laptopa jednym kablem. Oprócz tego monitor ma wbudowane złącza sygnałowe DVI-D, HDMI i DisplayPort.

 

 

Do dyspozycji użytkownika producent dołączył autorskie oprogramowanie do kalibracji Eizo ColorNavigator, dzięki kalibracja jest znacznie łatwiejsza, a barwy są wiernie odwzorowywane.  ColorNavigator współpracuje z bogatą ofertą urządzeń pomiarowych i zapewnia kalibrację sprzętową bezpośrednio wykorzystując tabelę kolorów zaszytą w elektronice monitora.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl