DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 500 ZŁ, PRZY PRZEDPŁACIE [więcej tutaj]

 

Aparat Nikon D5300 (body)

Dostępność: Wyślij zapytanie info@notopstryk.pl
Cena: 2 189,00 zł 2189.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Aparat Nikon D5300, to lustrzanka cyfrowa, następca modelu D5200. W stosunku do poprzednika została udoskonalona w szereg dodatkowych funkcji programowych, między innymi moduł Wi-Fi i GPS. To znakomity wybór nie tylko dla fotografów, ale również dla amatorów filmowania.

Nikon D5300 został wyposażony w matrycę CMOS DX o rozdzielczości 24.2 milionów pikseli. Dzięki zrezygnowaniu z filtra dolnoprzepustowego matryca w pełni wykorzystuje swoje możliwości, gwarantując bogate w detale zdjęcia o imponującej ostrości. Wsparto ją szybkim procesorem przetwarzania obrazu EXPEED 4, który nie tylko uzupełnia wysoką jakość zdjęć, ale również wpływa na wydajność filmowania.

Zakres czułości sięga od 100 do 12800 ISO. Istnieje możliwość rozszerzenia tego zakresu osiągając maksymalnie 25600 ISO. Takie właściwości sprawiają, że Nikon D5300 poradzi sobie nawet w świetle o słabym natężeniu.

Wydajna praca procesora, to również efektywna praca automatycznego systemu ustawiania ostrości. W modelu D5300 zastosowano system AF składający się z 39 pól – w tym 9 pól krzyżowych umieszczonych na środku. Taka budowa warunkuje precyzyjne ustawianie ostrości i zdaje egzamin podczas fotografowania lub filmowania dynamicznie poruszających się obiektów. Dzięki zaawansowanej funkcji trójwymiarowego śledzenia obiektów raz ustawiona ostrość doskonale utrzymuje się nawet na najmniejszych obiektach.

Nikon D5300 rejestruje filmy D-Movie w rozdzielczości Full HD. Nagrywanie przebiega płynnie z szybkością do 50 lub 60 klatek/s. Dzięki obecności ciągłego autofocusa w trybie podglądu na żywo możemy mieć pełną kontrolę nad nagraniem i ustawioną ostrością.

Co więcej – za sprawą wbudowanego mikrofonu stereofonicznemu aparat nagrywa nie tylko perfekcyjne sceny, ale również uzupełnia je w dobrej jakości ścieżkę dźwiękową. Aparat współpracuje także z zewnętrznym mikrofonem stereofonicznym ME-1 firmy Nikon, dzięki któremu możemy uzyskać czysty dźwięk na najwyższym poziomie. Dodatkowym atutem jest port HDMI, który umożliwia podłączenie monitorów zewnętrznych, a dostępność funkcji HDMI-CEC daje możliwość sterowania odtwarzaniem za pomocą pilota do telewizora.

Przycisk nagrywania filmów ostał umiejscowiony nieopodal spustu migawki. Takie rozwiązanie gwarantuje nieruchome trzymanie urządzenia podczas przechodzenia z trybu fotografowania na tryb filmowy.

W najszybszym trybie zdjęć seryjnych Nikon D5300 wykonuje ujęcia z szybkością 5 klatek/s, co w połączeniu z wydajnym systemem automatycznego ostrzenia pozwala uwiecznić ulotne chwile.

 

 

Urządzenie posiada wbudowany, pentagonalny wizjer optyczny.

Z tyłu lustrzanki producent umieścił 3-calowy, odchylany ekran LCD o rozdzielczości około 1 037 000 punktów i szerokim kącie oglądania. Tak zaprojektowany wyświetlacz zapewnia szczegółowy podgląd obrazów i dba o komfort kadrowania. Możliwość odchylania przyda się podczas robienia perfekcyjnych autoportretów i fotografowania z niestandardowej perspektywy.

Nikon D5300 dysponuje również dodatkowymi funkcjami programowymi. Aparat posiada różne tryby efektowe, dzięki którym użytkownik może urozmaicić swoje prace. Dostępne są między innymi filtry czarno-białe, retro czy możliwość wyeksponowania poszczególnych kolorów. Efekty można obserwować w czasie rzeczywistym, co pozwala dokonać najlepszego wyboru.

Aparat oferuje także 16 różnych programów tematycznych, np. zdjęcia sportowe czy plaża i śnieg. Wystarczy jedynie wybrać program zgodnie z fotografowanym obiektem czy scenerią i cieszyć się zdumiewającym rezultatem.

Kolejną funkcją jest tryb HDR, który daje możliwość uchwycenia detali w jasnych i ciemnych partiach sceny. Funkcja ta pozwala na wykonanie serii zdjęć z różnymi parametrami ekspozycji, które następnie są składane w jeden dopracowany i kontrastowy obraz.

Nikon D5300 posiada wbudowane bezprzewodowe łącze Wi-Fi. Dzięki niemu za pośrednictwem aplikacji Wireless Mobile Utility firmy Nikon możliwe jest natychmiastowe podzielenie się swoimi zdjęciami i filmami poprzez przesłanie ich na urządzenia mobilne. Udogodnieniem jest także moduł GPS, za sprawą którego użytkownik może do swoich zdjęć przypisać lokalizację geograficzną.  Bezprzewodowe połączenie Wi-Fi to także możliwość zdalnego sterowania aparatem przy użyciu smartfonu czy tabletu.

do góry

Specyfikacja

Data premiery 2013-10-17
Liczba pikseli 24 Mpix
Dostępne rozdzielczości • 6000 x 4000 (NEF, JPEG) • 4496 x 3000 (JPEG) • 2992 x 2000 (JPEG)
Rozdzielczość matrycy 23.5 x 15.6 mm (DX) CMOS, 3:2, całkowita liczba pikseli: 24.78 Mpix, 
mechanizm samooczyszczania matrycy za pomocą ultradźwięków, 
zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu Capture NX 2) 
• Aparat bez optycznego filtra dolnoprzepustowego. Dzięki temu umożliwia on uzyskanie obrazów o jak największej ostrości, jednocześnie jednak obarczony jest większym ryzykiem wystąpienia efektu mory i zniekształceń kolorów
Procesor obrazu EXPEED 4
Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF 2.0), NEF (14-bitowy, z kompresją), NEF+JPEG, 
Rodzaje JPEG: Fine/Normal/Basic • Filmy: MOV, H.264/MPEG-4 AVC • Dźwięk: Liniowy PCM
Zakres ISO Auto, 100 - 12800 ISO w skoku 1/3 EV, Tryby rozszerzone: 1/3, 2/3, 1 EV (odpowiednik ISO 25 600).
Migawka Sterowana elektronicznie szczelinowa o pionowym przebiegu w płaszczyźnie ostrości, 
30 s–1/4000 s w krokach co 1/2 lub 1/3 EV, 
Bulb (z opcjonalnym bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania ML-L3) 
tryb T (wymaga pilota zdalnego sterowania ML-L3) • funkcja cichego wyzwalania migawki
Konstrukcja obiektywu Z bagnetem Nikon F; powiększenie w stosunku do klatki 35mm: x1.5; 
obiektywy NIKKOR AF-S i AF-I: obsługa wszystkich funkcji, inne obiektywy NIKKOR: z ograniczeniami
Stabilizacja obrazu Nie
Zapis wideo • 1920x1080 (Full HD 60p/50p/30p/25p/24p) z szybkością 59.94, 50, 29.97, 25, 23,976 kl./s, 
• 1280x720 (HD 60p/50p) z szybkością 59,94 lub 50 kl./s, • 640x424 z szybkością 29,97, 25 kl./s, 
Wbudowany mikrofon stereo lub opcjonalny mikrofon stereofoniczny (np. Nikon ME-1)
Ogniskowanie Detekcja fazowa TTL, Nikon Multi-CAM 4800DX, 
39 punktowy AF (w tym 9 czujników krzyżowych), 
•Wybór pola AF:Jednopolowy A,AF z dynamicznym wyborem pola (9,21 lub 39 pól),śledzenie 3D, auto wybór;
• Tryby napędu AF: Pojedynczy AF (AF-S), Ciągły AF (AF-C), Automatyczny dobór AF-S/AF-C (AF-A), Ręczne ustawianie ostrości (MF), 
• Zakres detekcji: od −1 do +19 EV (ISO 100), • Asysta AF: wbudowana dioda o zasięgu do 3 m, 
• AF w trybie Live-view: wykrywanie kontrastu w dowolnej części kadru, 
•Tryby AF w Live-view:AF z priorytetem ostrości twarzy,szerokie pole AF,normalne pole AF,AF ze śledzeniem
Pomiar światła System pomiaru ekspozycji TTL korzystający z 2016-pikselowego czujnika RGB 
Tryby pomiaru: 
•  Matrycowy: 3D Color Matrix II (obiektywy typu G/D), •  Matrycowy: Color Matrix II (pozostałe obiektywy z procesorem), 
• Centralny (75% czułości czujnika skupione na obszarze o średnicy 8 mm w centrum kadru), 
• Punktowy (2,5% kadru, obszarze o średnicy 3.5 mm) na środku wybranego punktu AF, 
Zakres pomiaru: Pomiar matrycowy lub centralny: od 0 do 20 EV, Pomiar punktowy: od 2 do 20 EV (dla F1.4, ISO 100) 
Funkcja D-Lighting (Automatyczna, Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Umiarkowana i Wyłączona)
Balans bieli Auto, Światło słoneczne, Cień, Chmury, Światło żarówki, Światło jarzeniowe (7 rodzajów), Lampa błyskowa, 
• ustawienia własne wg wzorca, • Korekcja i bracketing balansu bieli
Kompensacja ekspozycji • Kompensacja: +/-5 EV w skoku co 1/3 lub 1/2 EV • Bracketing: 3 klatki, w skoku co 1/3 lub 1/2 EV 
• Braketing funkcji D-Lighting: 2 klatki • Tryb HDR (szeroki zakres dynamiki)
Programy Auto, Auto bez błysku, automatyka programowa z fleksją programu (P), automatyka z preselekcją przysłony (A), automatyka z preselekcją czasu (S), Manualny (M), 
•Programy tematyczne:portret,krajobraz,dziecko,zdjęcia sportowe,makro,portret nocny,krajobraz nocny, przyjęcie,plaża/śnieg,zachód słońca,zmierzch/świt,portret zwierzaka,blask świec,kwiaty,barwy jesieni,
• Efekty specjalne: noktowizor, szkic kolorowy, efekt aparatu zabawkowego, efekt miniatury, kolor selektywny, sylwetka, rozjaśnienie, przyciemnienie, malowanie HDR. 
• System Picture Control: Standardowy, Neutralny, Żywy, Monochromatyczny, Portret, Krajobraz; możliwość zmiany wybranych ustawień; przechowywanie osobistych ustawień.
Zdjęcia seryjne • Zdjęcia seryjne wolne z szybkością 3 kl./s lub 
• Zdjęcia seryjne szybkie z szybkością 5 kl./s (JPEG i 12-bitowe NEF/RAW) lub 4 kl./s (14-bitowe NEF/RAW). • Fotografowanie z interwalometrem
Lampa błyskowa Typu pop-up, i-TTL, liczba przewodnia 12 (ISO 100), w trybie manualnym liczba przewodnia 13 (ISO 100) . 
• Synchronizacja do 1/200s, • Korekcja siły błysku od –3 EV do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV, 
• Tryby pracy: Automatyczny, automatyczny z redukcją efektu czerwonych oczu, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji i redukcją efektu czerwonych oczu, błysk wypełniający, redukcja efektu czerwonych oczu, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji i redukcją efektu czerwonych oczu oraz synchronizacja na tylną kurtynkę migawki i synchronizacja na tylną kurtynkę migawki z długimi czasami ekspozycji, wyłączony 
• Obsługa kreatywnego systemu oświetlenia firmy Nikon (CLS)
Złącze hot-shoe Tak
Wyjście statywowe Tak
Samowyzwalacz 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 zdjęć
Karta pamięci Secure Digital (SD/SDHC/SDXC) zgodne ze standardem UHS-I
LCD uchylany i obrotowy, 3.2 calowy, kolorowy LCD TFT, 1 037 000 punktów, 100% pokrycia kadru, regulacja jasności, kąt widzenia do 170 stopni 
• Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo
Wizjer Lustrzany, powiększenie: x0.85, pokrycie: ok. 95% w pionie i w poziomie, korekcja dioptrii: od –1.7 do +0.5, punkt oczny: 18.0 mm, matówka BriteView Clear Matte Mark VII typu B
Komunikacja i złącza USB 2.0 Hi-Speed / wyjście audio-wideo (PAL/NTSC), wyjście HDMI (typu C), wejście mikrofonu (stereo, minijack 3.5 mm) 
• wbudowany moduł GPS, • wbudowany moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi IEEE 802.11b/g 
• opcjonalnie zdalne sterowanie poprzez przewód MC-DC2 lub za pomocą pilota WR-1 lub WR-R10, 
• obsługa wydruku bezpośredniego (PictBridge)
Zasilanie Akumulator litowo-jonowy EN-EL14a (7.4 V, pojemność 1030 mAh) 
• opcjonalnie zasilacz sieciowy: EH-5b, wymaga złącza zasilania EP-5A
Akcesoria Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków), ładowarka MH-24, pokrywka sanek mocujących, gumowa muszla oczna, pokrywka bagnetu korpusu, pasek na ramię, kabel USB, kabel audio-wideo, pokrywka okularu, płyta CD z pakietem oprogramowania ViewNX 2, płyta CD z instrukcją obsługi (zawiera dokumentację aparatu)
Waga • 480 g (bez akumulatora), • ok. 530 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
Wymiary 125 x 98 x 76 mm
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl