DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 500 ZŁ, PRZY PRZEDPŁACIE [więcej tutaj]

 

Obiektyw Fujinon XF 80mm F2.8 LM OIS WR Macro

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 5 479,00 zł 5479.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Obiektyw "FUJINON XF80mmF2.8 R LM OIS WR Macro" jest średnio zakresowym teleobiektywem makro, który zapewnia bardzo dobre rezultaty, współpracując z unikalną matrycą obrazu Fujifilm X-TRANSTM CMOS. Wraz z konstrukcją optyczną obejmującą 16 elementów w 12 grupach, zawierającą jedną soczewkę asferyczną, jedną soczewkę Super ED oraz trzy soczewki ED, a także tzw Floating Focus System*, obiektyw pozwala na uzyskiwanie makrofotografii przy fotografowaniu z bliska oraz z dalszej odległości.

Dzięki optycznej stabilizacji obrazu skutecznie tłumiącej drgania, Fujinon XF80 będzie sprawdzał się przy fotografowaniu z ręki**. Model zapewnia też szybki i cichy system autofocusa korzystającego z silników linearnych. Z zewnątrz obiektyw wyróżnia się luksusową formą, a przy tym jest bardzo wytrzymały, co daje poczucie obcowania ze sprzętem klasy premium. Pierścienie przysłony oraz ustawiania ostrości zostały tak zaprojektowane, by zapewnić komfort i wygodę użytkowania. Obiektyw jest także odporny na kurz i pozwala na fotografowanie w niskich temperaturach aż do -10°C, dzięki czemu sprawdzi się w rozmaitych sytuacjach plenerowych. Przednia soczewka obiektywu została pokryta fluorem, aby nie osiadała na niej woda i kurz, co dodatkowo predysponuje obiektyw do pracy w plenerach.


Firma Fujifilm zaprezentowała najnowsze plany rozwoju optyki z mocowaniem X. Pojawiają się tam szczegóły odnośnie ultraszerokokątnego obiektywu zoom oraz stałoogniskowego teleobiektywu. Fujifilm stale poszerza gamę optyki, od modeli ultraszerokokątnych po telefoto, aby właściwie wspierać rozmaite style robienia zdjęć i zróżnicowane potrzeby fotograficzne.

Cechy obiektywu:
・Wysoka rozdzielczość i piękny efekt bokeh
Konstrukcja optyczna obiektywu obejmuje 16 elementów w 12 grupach, zawiera jedną soczewkę asferyczną, jedną soczewkę Super ED oraz trzy soczewki ED. Aberracja chromatyczna jest skutecznie minimalizowana poprzez ustawienie soczewek ED w zrównoważonych pozycjach, zaś aberracje sferyczne są tłumione dzięki zastosowaniu soczewki asferycznej, co łącznie zapewnia wysoką rozdzielczość uzyskiwanego obrazu.

・Piękne obrazy makro dzięki nowo opracowanemu systemowi AF
Zastosowany pływający system ustawiania ostrości (Floating Focus System), dzieli soczewki odpowiedzialne za ustawianie ostrości na “Przednią grupę” oraz “Tylną grupę” i przesuwa je z wysoką precyzją zależnie od odległości fotografowania. System przyczynia się do wysokiej rozdzielczości także przy zdjęciach makro, w przypadku których wszelkie aberracje stają się szczególnie widoczne.

Nowy system “Ball Slide System” kontroluje ruch soczewki poprzez układ ceramicznych kuleczek rozmieszczonych wzdłuż szyny prowadzącej. System sprawia, że można uzyskiwać wysoką jakość obrazu od centrum aż do samych krawędzi poprzez minimalizowanie jakichkolwiek przechyłów do siebie dwóch grup soczewek i dzięki utrzymywaniu prześwitu między nimi z wyjątkowo wysoką precyzją.

Grupy soczewek odpowiedzialne za ustawianie ostrości poruszają się w tubusie obiektywu, co oznacza, że całkowita długość obiektywu nie zmienia się. Nie trzeba więc martwić się o możliwość przypadkowego dotknięcia obiektu podczas fotografowania.

・System stabilizacji optycznej (OIS) tłumiący wpływ drgań na obraz
Obiektyw wykorzystuje system optycznej stabilizacji obrazu (OIS), aby minimalizować wpływ drgań na obraz, co staje się szczególnie istotne przy makrofotografii. Wpływ jakiekolwiek drgań, także w płaszczyźnie kątowej, jest minimalizowany przez czujnik żyroskopowy oraz czujnik akceleracji, a finalnie obiektyw zapewnia stabilizację obrazu do 5 kroków EV. (wg wytycznych organizacji CIPA).

・Szybki i cichy AF
Soczewki odpowiadające za ustawianie ostrości są napędzane przez silnik linearny, który jest cichy i szybki, co przekłada się na szybkie i bezgłośne działanie układu AF.

・Odporność na niekorzystne warunki pogodowe i kurz, działanie
w niskich temperaturach do -10°C oraz powłoka z fluoru
W obiektywie zastosowano 11 uszczelek zabezpieczających obiektyw przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i kurzem, co pozwala na fotografowanie także w trudnych warunkach plenerowych.
Powłoka z fluoru, która została zastosowana na przedniej soczewce utrudnia osiadanie wody na jej powierzchni. Soczewka staje się w ten sposób mniej podatna na pozostawianie na niej smug oraz jest łatwiejsza w czyszczeniu.

・Kompatybilność z telekonwerterem 1.4x oraz 2.0x
Obiektyw zapewnia kompatybilność z konwerterami 1.4x (XF1.4X TC WR) oraz 2.0x
(XF2X TC WR), może więc być wykorzystywany jako teleobiektyw makro.
Z telekonwerterem 1.4x: 112mmF4  (ekwiwalent ogniskowej 171mm w formacie małoobrazkowym)
Z telekonwerterem 2.0x: 160mmF5.6  (ekwiwalent ogniskowej 244mm w formacie małoobrazkowym)

do góry

Specyfikacja

 

Konstrukcja obiektywu: 16 elementów w 12 grupach
Długość ogniskowej: 80mm
Kąt widzenia: 20.1
Maksymalny otwór przysłony: 2.8
Minimalny otwór przysłony: 22
Sterowanie przysłoną: 9
Liczba lamelek: 1/3EV
Zakres ustawiania ostrości: 25cm
Maksymalne powiększenie: 1x
Waga: 750g
Rozmiar filtra: 62mm
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl