Obiektyw Sigma 100-400mm F5-6.3 DG DN OS Sony E | Powerbank XTORM Gratis! | Filtr UV Gratis

Kod produktu: OSSE100-400/5-6.3_C_DG_DN_OS
Cena: 4 690,00 zł 4690.00
Dostępność: dostępny
Termin: 24 godziny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis


 

 

 

Obiektyw SIGMA, zaprojektowany od podstaw do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych

Dzięki konstrukcji optycznejzaprojekowanej specjalnie dla aparatu bezlusterkowego, cechującego się m.in. znacznie krótszą odległością między matrycą aparatu a pierw-szą soczewką obiektywu, seria obiektywów DG DN osiąga znacznie bardziej opty-malną kombinację jakości optycznej i rozmiarów, niż przy obiektywach do lustrzanek.

Dzięki silnikowi krokowemu, zoptymalizowanemu zarówno dla AF z detekcją fazy, jak i AF z detekcją kontrastu, SIGA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS | Contemporary sprawia że filmowanie z użyciem AF lub tzw. eye-tracking jest bardzo płynne.


Bezkompromisowa jakość obrazu

Na konstrukcję optyczną obiektywu SIGMA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS | Con-temporary składa się aż 22 soczewki w 16 grupach, z jednym elementem FLD i czte-rema SLD (o niskiej dyspersji). Zbudowany w oparciu o najnowsza technologię optyczną i zoptymalizowany pod kątem systemów bezlusterkowych, obiektyw ten zapewnia taką samą,wysoką rozdzielczość obrazu zarówno w centrum kadru jak i na jego krawędzi, zarówno w ujęciach z minimalnej odległości jak i na dalekie dystanse. Ponadto, w połączeniu z SIGMA TELE CONVERTERTC-1411 / TC-2011 (sprzeda-wany osobno / tylko z mocowaniem L-mount, SIGMA 100-400 mm F5-6.3 DG DN OS | Contemporary zapewnia fotografom ogniskowej do 800 mm z autofocusem, jedno-cześnie ciesząc się z zalet kompaktowego systemu.

Mnóstwo funkcjonalności, która ułatwiają fotografowanie

Oprócz szybkiego i płynnego AF napędzanego przez zaawansowany silnik krokowy, SIGMA 100–400 mm F5–6,3 DG DN OS | Contemporary zawierawbudowaną w obiektyw mocną stabilizację obrazu (OS) o skuteczności 4 EV*. W połączeniu ze stabilizacją wbudowana w aparat, obiektyw jeszcze skutecznie koryguje drgania, zapewniając ostre i nieporuszone zdjęcia. Obiektyw posiada również przycisk AFL, do którego użytkownik może przypisać wybrane funkcje po stronie aparatu, a wbudowany przełącznik limitera ostrości umożliwia na optymalizację zakresu AF w zależności od celu fotografowania. Jednocześnie, podłączając obiektyw do USB DOCK (sprzedawany osobno, wyłącznie z mocowaniem L-mount), użytkownicy mogą regulować czułość pierścienia MF. Dodatkowo, SIGMA 100-400mm F5-6.3 umożliwia szybka zmianę ogniskowej na 2 różne sposoby: klasycznie kręcąc pierścieniem zmiany ogniskowej, lub za pomocą techniki tzw. „push zoom” czyli wysuwając i chowając obiektyw dzięki specjalnie wyprofilowanej osłonie przeciwsłonecznej.

Dokładnie przemyślana konstrukcja

Mimo doskonałych osiągów optycznych, SIGMA 100-400mm F5-6.3 jest niezwykle zwartą i lekką konstrukcją. Obudowa jest nie tylko lekka ale i trwała, na co przyczynił się optymalny dobór materiałów we właściwych miejscach. Przykładowo, użyliśmy stopów magnezowych w miejscu do którego mocujemy opcjonalny łącznik statywo-wy, a więc tam gdzie wytrzymałość ma kluczowe znaczenie. Aby ułatwić łączenie obiektywu z aparatami o różnych gabarytach, możliwe jest zamocowanie na obiekty-wie łącznika statywowego (sprzedawanego oddzielnie). Łącznik statywowy wyposa-żony jest w pasek który pomaga dodatkowo zmniejszyć obciążenie bagnetu podczas przenoszenia obiektywu lub podczas transportu. Dodatkowo, bagnet obiektywu jest zabezpieczony specjalną uszczelką, która zabezpiecza obiektyw przed trudnymi wa-runkami atmosferycznymi.

 

 

Specyfikacja

Konstrukcja obiektywu: 22 soczewki w 16 grupach (1xFLD i 4xSLD)
Kąt widzenia: 24.4 – 6.2 stopnia
Liczba listków przysłony: 9 (przysłona kołowa)
Minimalna odległość ostrzenia: 112cm (100mm) – 160cm (400mm)
Skala odwzorowania: 1:4.1 (400mm)
Średnica filtra: 67mm
Maksymalne wymiary : 86mm x 197.2mm
Waga: 1,135g
Uchwyt statywowy widoczny na zdjęciach, nie jest dołączony do zestawu. Dostępny jest opcjonalnie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium