Obiektyw Sigma 60-600 mm f/4.5-6.3 S DG OS HSM Canon + 5 lat Gwarancji!

Kod produktu: OSC60-600/4.5-6.3_S_DG_OS_HSM
Cena: 8 590,00 zł 8590.00
Dostępność: niedostępny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis


 

 

Ten obiektyw jest dostępny w naszej wypożyczalni. Możesz przetestować go przed zakupem.
Jeśli zdecydujesz się go kupić, cena wypożyczenia zostanie odjęta od ceny obiektywu.


Obiektyw Sigma 60-600 mm f/4.5-6.3 S DG OS HSM, to pierwszy na świecie teleobiektyw łączący ogniskową 600 mm i 10-krotne powiększenie. Pochodzi z prestiżowej linii Sport. Doskonale sprawdzi się w zadaniach, gdzie potrzebne jest duże przybliżenie, jak np. w fotografii sportowej, dzikiej przyrody czy detektywistycznej.

Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 25 soczewek, które rozmieszczono w 19 grupach. Wśród nich można wyróżnić specjalne elementy optyczne - 3 soczewki FLD, których działanie porównywalne jest do fluortyu, oraz 1 soczewkę SLD, charakteryzującą się niską dyspersją. Tak zaawansowany układ optyczny odpowiedzialny jest za minimalizowanie wszelkich aberracji optycznych, gwarantując znakomity obraz o wyjątkowej ostrości.

Wszystkie soczewki pokryto autorskimi warstwami antyrefleksyjnymi Super Multi Layer, które zapewniają możliwość fotografowania pod słońce i zabezpieczają przed powstaniem mankamentów takich jak bliki czy flary. Skrajne elementy zostały dodatkowo zaopatrzone w warstwy oleo- i hydrofobową, które są odporne na uciążliwe zabrudzenia i tłuste plamy. Takie rozwiązanie ułatwia zachowanie czystości soczewki.

Obecna 9-listkowa, zaokrąglona przysłona dopełnia wysoką jakość obrazu, nadając mu przyjemnego, plastycznego rozmycia drugiego planu.

Mechanizm obiektywu został wyposażony w ulepszony, ultradźwiękowy napęd HSM. Dzięki niemu w szybki i niemal bezgłośny sposób możemy pracować w trybie AF, który działa o około 30% wydajniej w porównaniu do poprzednika. Dostępna jest także opcja manualnego doostrzania, bez konieczności przechodzenia w tryb MF, nawet w trakcie ciągłej pracy autofocusa.

System wewnętrznego ustawiania ostrości powoduje, że podczas ogniskowania obiektyw nie zmienia swojej długości. Takie rozwiązanie umożliwia podłączanie do obiektywu dodatkowych filtrów, np. polaryzacyjnych, co na pewno docenią fotografowie krajobrazowi.

Dodatkowo w obiektywie zastosowano nowy system stabilizacji optycznej OS, który opiera się na zaawansowanym algorytmie pozwalającym na wydajność systemu na poziomie 4 EV. Działająca w dwóch trybach stabilizacja daje możliwość zarówno skutecznego fotografowania "z ręki", jak i pozwala na fotografowanie obiektów dynamicznych.

Aby zachować komfort podczas pracy z obiektywem z tak dużym powiększeniem obudowę wykonano z trzech rodzajów materiału: stopu magnezu, włókna węglowego i kompozytu stabilnego termicznie TSC. Pozwoliło to zarówno zmniejszyć wagę urządzenia, jak i za sprawą TSC wpłynęło na precyzję działania poszczególnych elementów.

Linia obiektywów Sport cechuje się dużą wytrzymałością na wymagające warunki terenowe. Z powodzeniem poradzi sobie w zapylonym środowisku czy podczas opadów atmosferycznych. Uszczelnienia w newralgicznych miejscach sprawiają, że można w 100% skupić się na kadrze bez zamartwiania się o sprzęt.

Obiektyw Sigma obiektyw 60-600 mm f/4.5-6.3 S DG OS HSM jest kompatybilny do urządzenia Sigma USB DOCK, które ułatwia aktualizowanie ustawień oprogramowania i umożliwia personalizację obiektywu do własnych preferencji. Współpracuje także z nowoczesnymi telekonwerterami 1.4x oraz 2.0x oraz konwerterem MC-11.

Specyfikacja:

  • pole widzenia: 39,6° - 4,1°
  • minimalna odległość ostrzenia: 0,6 m
  • rozmiar filtra: 105 mm
  • wymiary: 268.9 x 120.4 mm
  • waga: 2700 g
  • autofokus: tak
  • stabilizacja: tak
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium