Quadralite Stroboss 36 TTL lampa błyskowa (Canon)

Kod produktu: 7311_2
Cena: 299,00 zł 299.00
Dostępność: dostępny
Termin: do 3 dni
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

 

 

Lampa błyskowa Quadralite Stroboss 36, to mała i lekka lampa błyskowa o liczbie przewodniej 36, która przeznaczona jest do aparatów bezlusterkowych i kompaktowych. Waga lampy wynosi jedynie 200 g, natomiast po zamontowaniu na aparat i skierowaniu głowicy do przodu osiąga 95 mm wysokości. Głowica błyskowa obraca się w zakresie 270 stopni w poziomie oraz 97 stopni w pionie. Takie rozwiązanie pozwala na dużą swobodę w odbijaniu światła błyskowego od sufitu i ścian niezależnie od zorientowania aparatu na zdjęcia w kadrze portretowym i poziomym.

Quadralite Stroboss 36 dostępna jest z mocowaniem do systemów: Fujifilm, micro 4/3, Sony, Canon i Nikon.

Quadralite Stroboss 36 posiada nadajnik systemu Navigator X. Takie rozwiązanie sprawia, że lampa może służyć jako sterownik (Master) dla innych lamp Quadralite takich jak: Pulse Pro X, Atlas 600 i 600 TTL, Reporter 360 TTL, Stroboss 60, a także Stroboss 36. Istnieje również możliwość przełączenia do trybu Slave, w którym można zdalnie sterować lampą z poziomu nadajnika Navigator X oraz lamp Stroboss 60 i 36. 

Stroboss 36 posiada w trzy tryby pracy:

Pierwszym z nich (TTL), pozwala fotografować z wykorzystaniem automatycznego doboru mocy światła błyskowego i pracę z wykorzystaniem wszystkich trybów automatycznych i półautomatycznych dostępnych w aparatach fotograficznych.

Druga opcja to tryb ręczny (manualny), gdzie użytkownik sam dobiera energię błysku w zakresie 7 stopni przysłony z dokładnością do 1/3 działki.

Trzeci tryb – stroboskopowy (Multi), świetnie sprawdza się podczas wykonywania efektownych zdjęć przy dłuższych czasach ekspozycji. 

Lampa oferuje także możliwość synchronizacji błysku z ultrakrótkimi czasami otwarcia migawki nawet do 1/8000 s. Docenią to w szczególności użytkownicy, którzy wykorzystują lampy podczas sesji plenerowych, gdzie bardzo często trzeba się zmierzyć z intensywnym światłem zastanym. Co więcej Stroboss 36 charakteryzuje się bardzo krótkim czasem trwania błysku, który przy minimalnej mocy osiąga aż 1/20000 s (t0.1).


Lampa Stroboss 36 wyposażona została w zoom, który w trybie manualnym i automatycznym pracuje w zakresie 24 – 105 mm. W przypadku gdy konieczne jest oświetlenie szerszego planu można skorzystać z wbudowanego w głowicę dyfuzora rozpraszającego, który odpowiada ogniskowej około 15 mm. Oprócz niego lampa dysponuje również białym ekranem odbijającym. W zestawie dostarczana jest także dodatkowa nakładka zmiękczająca światło, która ma zastosowanie między innymi podczas wykonywania zdjęć z palnikiem skierowanym na wprost. Zestaw uzupełnia podstawka oraz poręczny pokrowiec.

Quadralite Stroboss 36 zasilana jest z dwóch baterii typu AA. Przy wykorzystaniu w pełni naładowanych akumulatorów lampa jest w stanie wyzwolić nawet do 210 błysków z pełną mocą. W komorze baterii obecne jest złącze Micro USB, za pośrednictwem którego możemy zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne lampy przy pomocy programu Quadralite Firmware Upgrade Tool.


Odpowiednik lampy GodoxTT350


 
Najważniejsze cechy produktu:
• niewielki i lekki flesz zaprojektowany specjalnie dla bezlusterkowców,
• zgodność z automatycznym pomiarem światła błyskowego TTL,
• szeroka regulacja energii błysku w przedziale 7 stopni przysłony (od 1/1 do 1/128) z regulacją co 1/3 stopnia EV,
• wbudowany nadajnik i odbiornik systemu zdalnego sterowania i wyzwalania Quadralite Navigator X (lampa może
pracować jako MASTER lub SLAVE),
• funkcja błysku stroboskopowego (Multi) i synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (HSS) do 1/8000 s,
• możliwość wyzwalania błysku za pomocą fotoceli,
• liczba przewodnia 36 i temperatura barwowa 5600 K ± 200 K,
• ruchoma głowica palnika (od 0° do 270° w poziomie, od -7° do 90° w pionie),
• zoom 24-105 mm oraz wbudowany panel rozpraszający do 15 mm,
• zasilana za pomocą dwóch baterii AA,
• w zestawie dostarczany jest pokrowiec, podstawka i nakładka zmiękczająca światło,
• możliwość aktualizacji firmware poprzez złącze USB.

Odpowiednik lampy Godox TT350

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium