DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 500 ZŁ, PRZY PRZEDPŁACIE [więcej tutaj]

 

Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical Pentax + 5 Lat Gwarancji

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 399,00 zł 1399.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis


Ten super szerokokątny obiektyw został zaprojektowany do współpracy zarówno z aparatami wyposażonymi w matrycę pełno-klatkową jak i matrycę typu APS-C. Jego budowa optyczna oparta jest na 14 elementach w 12 grupach optycznych. Został wyposażony w dwie soczewki typu ED, dwa elementy asferyczne - jeden typu hybrydowego oraz jeden standardowy. Wszystkie soczewki zostały powleczone najwyższej jakości powłokami anty-refleksyjnymi nowej generacji UMC - Ultra Multi Coated. Taka budowa optyczna oraz użycie najwyższej jakości materiałów sprawia, że obrazy jakie rejestruje ten obiektyw są najwyższej jakości. Potwierdzają to opinie oraz testy jakie zostały przeprowadzone przez czasopisma oraz portale fotograficzne. Poniżej cytat z portalu optyczne.pl dotyczący rozdzielczości obiektywu:

"Szczerze powiedziawszy, patrząc na wyniki jakie osiągnął poprawiony Samyang przecieram oczy ze zdumienia. Nie pamiętam tak wysokich MTF-ów u jakiegokolwiek obiektywu szerokokątnego testowanego na D3x lub D200. Samyang już na maksymalnym otworze daje bardzo wysoką wartość MTF50 sięgającą 44 lpmm, a dla przysłon f/4.0–5.6 notuje wyniki w granicach rekordów, bo sięgające 46–47 lpmm. Warto przypomnieć, że najlepsze i najdroższe obiektywy testowane na D200 osiągały wyniki na poziomie 47–48 lpmm, ale trzeba też pamiętać, że matryca D200 daje wyniki o około 1–2 lpmm wyższe niż matryca D3x. Nowy Samyang w centrum kadru wypada wręcz rewelacyjnie! Daje on rezultaty wyraźnie wyższe od tak chwalonego przez nas Nikkora 14–24 mm f/2.8 ustawionego na ogniskową 14 mm!"

 

 

Hybrydowa soczewka asferyczna (H-ASP)

Minimalizuje aberrację kolorów, by uwydatnić niespotykaną jakość obrazu od centrum aż po brzegi kadru, nawet gdy przysłona jest w pełni otwarta.

Soczewka o wysokiej refrakcji (HR) i ekstra niskiej dyspersji (ED) 

Soczewka ta minimalizuje niepotrzebną dyspersję światła i aberrację chromatyczną dla idealnej jakości obrazu.

 
 

Technologia Ultra Multi Coating (UMC) Samyang Optics

Samyang Optics wykorzystuje technologię UMC, by zredukować flary i bliki i uzyskać wyraźny obraz o żywych kolorach

Wewnętrzne ostrzenie (IF)

Funkcja wewnętrznego ostrzenia ogranicza ten proces do tubusu obiektywu, tak aby do środka nie dostały się zabrudzenia czy pyłki.

 
do góry

Specyfikacja

Typ obiektywu Szerokokątny stałoogniskowy
Ogniskowa 14 mm
Światłosiła f/2.8
Pole widzenia 114 o
Ostrość od 0.28 m
Maksymalne powiększenie  
Maksymalna wartość przysłony 22
Liczba listków na przysłonie 6
Mechanizm autofokusa MF 
Konstrukcja 14 elementów / 12 grup
Rozmiar filtra  
Tryb Makro Nie
Stabilizacja Nie
Wymiary 86.5 x 86 mm
Waga 550 g
Dodatkowe informacje Dwie soczewki asferyczne 
Dwie soczewki niskodyspersyjne ED
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl