Światłomierz Sekonic L-308X Flashmate

Kod produktu: L-308X
Cena: 1 179,00 zł 1179.00
Dostępność: dostępny
Termin: 24 godziny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Flashmate L-308X  firmy Sekonic to kompaktowe narzędzie do pomiaru oświetlenia otoczenia i lampy błyskowej, a także do pracy wideo z dedykowanymi trybami Cine i HD Cine. L-308X-U wyposażony jest w przesuwającą się lumisferę, która umożliwia pomiar światła padającego oraz światła odbitego przez obiektyw o kącie widzenia 40 °. Miernik ma również szeroki zakres pomiarowy; od 0 do 19,9 EV przy czułości ISO 100 i może pracować z lampą błyskową w zakresie od f/1 do f/90,9 przy czułości ISO 100. Światłomierz ten zapewnia dokładność pomiaru na poziomie < 0,1 EV.

Flashmate L-308X oferuje trzy rodzaje pomiaru w jednym urządzeniu:

Tryb zdjęć:

L-308X-U oferuje pełną kontrolę ekspozycji dla fotografów w plenerze lub w studio. Dane pomiarowe dla odczytów z lampy błyskowej i światła zastanego są wyraźnie wyświetlane na ekranie, podobnie jak pomiar EV otoczenia. Oprócz trybu priorytetu migawki, nowy tryb priorytetu przysłony oferuje fotografom swobodę pomiarów, gdy fotografujemy na płytkiej głębi ostrości.

Tryb HD Cine

Daje operatorom kompaktowe rozwiązanie do precyzyjnych pomiarów. Model L-308X  pozwala użytkownikom wybierać spośród zakresu klatek na sekundę i kątów migawki. Ponadto dodanie ISO 850 w dużym stopniu pomaga operatorom, dając im możliwość wykonywania pomiarów w natywnych ISO wielu dzisiejszych profesjonalnych kamer kinowych.


Tryb Cine

Zaprojektowany z myślą o zawodowcach Flashmate L-308X może sprostać wyzwaniom cyfrowej kinematografii. Wybierz odpowiednią kombinację liczby klatek na sekundę i kątów migawki, aby osiągnąć wymaganą kontrolę ekspozycji z dokładnością do jednej dziesiątej zatrzymania. Niezwykle uniwersalny model Flashmate L-308X oferuje odczyt Luks (lx) i stopkę (Fc), co umożliwia szybkie ustawienie oświetlenia w kompaktowej, niedrogiej i łatwej w użyciu konstrukcji.

W światłomierzu Sekonic Flashmate L-308X mamy dostępne trzy sposoby pomiaru swiatła: lumisferę, która zapewnia odczyty światła padającego, obiektyw oraz lumidysk, który sprawdzi się w przypadku pomiaru światła na płaskich obiektach, jak również pozwoli na pomiar kontrastu. 


Wyświetlacz Lux (lx) i foot-candle (fc), w który wyposażony jest L-308X, jest szczególnie przydatny w przypadku kinematografii, zastosowań teatralnych i innych, które wymagają precyzyjnej kontroli jasności źródła światła. 

Dodatkowym udogodnieniem Flashmate L-308X jest jasny wyświetlacz LCD, na którym odczytasz wszystkie potrzebne informacje o dokonywanych pomiarach.  

 

Specyfikacja: 

 • typ: światłomierz cyfrowy do światła zastanego i błyskowego,
 • pomiar światła padającego: lumisfera, lumidysk
 • pomiar światła odbitego: wbudowany obiektyw
 • zakres pomiarowy światła padającego: 0-19,9 EV,
 • zakres pomiarowy światła błyskowego padającego: f/1.0 - f/90.9
 • zakres ISO: 3-8000 co 1/3 EV,
 • zakres czasów migawki: 60s. - 1/8000s co 1EV,
 • zakres przysłon: f/1.4 - f/90,
 • bateria: AA,
 • wymiary: 110 x 60 x 22 mm,
 • waga: 80 g.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium