Blog

Nowość OM SYSTEM

OM SYSTEM, który zastąpił Olympusa właśnie pokazał nam pierwszy korpus wypuszczony pod nową nazwą. Jest to flagowy model OM-1, czyli następca serii E-M1.

Specyfikacja w pełni odzwierciedla to, że mamy styczność z prawdziwym flagowcem. Maksymalna prędkość dla zdjęć to 120 klatek na sekundę (w trybie SH1, bez autofocusa) i to przy zapisie w formacie RAW. Oczywiście jest to możliwe jedynie przy migawce elektronicznej.

Aparat otrzymał zaawansowany autofocus z wykryciem twarzy i oka, jak również wykrywanie obiektów, które jest możliwe dzięki algorytmom uczenia maszynowego. Tak oto możemy ustawić wykrywanie: samolotów, szybkie pociągów, ptaków, kotów, psów, samochodów F1, helikopterów, motocykli, samochodów rajdowych, pociągów, czy lokomotyw parowych.

Dotychczasowi użytkownicy systemu Olympusa / OM SYSTEM nie powinni mieć problemu z przesiadką na nowy korpus. Rozmieszczenie przycisków i dźwigni w dużej części pokrywa się z tym, które jest znane z E-M1 Mark III.

Ciekawostką jest asystent stabilizacji, który po wciśnięciu spustu do połowy wyświetla nam na środku wskaźnik ruchu. Im mocniej i szybciej ruszymy aparatem, tym bardziej wychyli się wskaźnik. Pomocna w zatrzymaniu nieporuszonych kadrów na pewno będzie stabilizacja matrycy, która w połączeniu z obiektywem 24-100mm f/4.0 pozwoli uzyskać 8 stopniowe ustabilizowanie kadru.

Razem z korpusem otrzymaliśmy również nową baterię o oznaczeniu BLX-1, której pojemność to 2280 mAh. Według producenta powinna ona starczyć na wykonanie 520 zdjęć w zwykłym trybie lub 1100 zdjęć w trybie quick sleep. Do jej ładowania możemy użyć nowej ładowarki z 2 slotami BCX-1.

Jeżeli chodzi o złącza, które producent umieścił, to mamy do dyspozycji: USB typ C, mikrozłącze HDMI typ D, złącze mikrofonowe 3,5 mm, złącze słuchawkowe 3,5 mm, gniazdo synchronizacji lampy błyskowej oraz złącze wężyka spustowego. Z aparatem możemy się łączyć również za pośrednictwem Bluetooth oraz WiFi.

Korpus jest uszczelniony, co pozwoli nam zapomnieć o problemach, które może przysporzyć nam niesprzyjająca pogoda i skupić się jedynie na uchwyceniu najlepszego kadru.

Aparat jest dostępny aktualnie w przedsprzedaży jako sam korpus oraz w zestawie z nowym obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm f/2.8 PRO II:

- OM SYSTEM OM-1 Body

- OM SYSTEM OM-1 + M.Zuiko Digital ED 12-40 f/2.8 PRO II

 

Tylko teraz kupując OM-1 w preorderze otrzymujesz 5-letnią pełną gwarancję i dodatkowy akumulator gratis!

zobacz pozostałe wpisy

Zostaw komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium