Statywy oświetleniowe, boomy

Statywy oświetleniowe

Statywy oświetleniowe i boomy do lamp to obowiązkowe i niezwykle pomocne wyposażenie każdego studia fotograficznego - zarówno profesjonalnego, jak i amatorskiego oraz domowego. Statywy studyjne umożliwiają zamontowanie lamp błyskowych i światła ciągłego, a także i aparatu. Takie statywy są wykonane z solidnych materiałów. Są cięższe od statywów, które zabieramy w plener, ale dzięki temu są o wiele stabilniejsze, dzięki czemu możemy montować na nich nawet najcięższy, studyjny sprzęt. Różne wysokości statywów to większe możliwości podczas pracy. Dzięki nim możemy między innymi regulować wysokość umieszczonego na nim sprzętu, co wpływa na uzyskania lepszych i bardziej interesujących efektów na zdjęciach. 

Statyw typu boom

Interesującym rodzajem statywu studyjnego jest statyw typu boom. Gwarantuje on nie tylko wysoki poziom stabilności umocowanego na nim sprzętu, ale także i pozwala na umieszczenie lampy czy aparatu nad obiektem, który fotografujemy - wpływa to na atrakcyjność ujęć. Statywy boom znakomicie sprawdzają się w przupadku fotografii reklamowej, gdy musimy uzyskać wiele szczegółowych i interesujących zdjęć jednego przedmiotu bądź chcemy oświetlić modela / przedmiot od góry. Sklep Notopstryk oferuje Państwu bardzo szeroki wybór statywów studyjnych. Wśród producentów znajdziecie między innymi Jinbei, Manfrotto, Phottix czy Quadralite. W naszej ofercie można także znaleźć akcesoria, takie jak kółka czy obciążniki. 

Wybór statywu oświetleniowego

Kiedy wybieramy statyw oświetleniowy do studia fotograficznego musimy zastanowić nad kilkoma ważnymi aspektami. Po pierwsze musimy ustalić, jakie obciążenie będzie musiał wytrzymać nasz statyw. Zaleca się ustalenie wagi całego sprzętu ze wszystkimi dodatkami i akcesoriami (aparat, obiektyw, bateria, lampa i karta pamięci lub lampa z modyfikatorami), a następnie zdecydować się na statyw, którego maksymalny udźwig wynosi masę naszego sprzętu z najcięższymi akcesoriami + 1 kg (co najmniej).

W przypadku niewielkich lamp i aparatów wystarczy lekki model. W przypadku cięższego sprzętu należy wybrać bardziej stabilnych i wytrzymały statyw studyjny, z cięższymi modyfikatorami i, ewentualnie, z dodatkowymi obciążnikami. Podczas wyboru statywu do studia ważna jest także wysokość sprzętu po rozłożeniu - wybierz taką, która jest nam po prostu potrzebna.

Wybierz wytrzymały statyw oświetleniowy

Wybór wytrzymałego statywu oświetleniowego zależy przede wszystkim od potrzeb fotografa. Jako że statyw jest idealnym narzędziem w codziennej pracy fotografa na wybór statywu oświetleniowego warto poświęcić trochę uwagi. Sprawdzić czy jest to sprzęt przeznaczony do pracy w terenie. Podczas sesji zdjęciowej w plenerze przyda się statyw oświetleniowy, który będzie można postawić na pochyłym podłożu. Stabilność, udźwig, rodzaj mocowania to jedne z ważniejszych cech jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie statywu. Z myślą o profesjonalnych fotografach przygotowaliśmy bogatą ofertę statywów oświetleniowych znanych producentów. Podnieś jakość swojej pracy podczas sesji plenerowych i studyjnych wybierz wytrzymałe, solidnie wykonane statywy oświetleniowe.

 


Zobacz także: lampy studyjne, modyfikatory światła, tła fotograficzne, fotografia bezcieniowa, torby na sprzęt studyjny, akcesoria do studia fotograficznego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium