Fotografia analogowa

Fotografia analogowa

Fotografia analogowa jeszcze dwadzieścia lat temu była bardzo popularna. Kto z nas nie pamięta niewielkich aparatów, do których należało włożyć film, a następnie wywołać go w specjalnym miejscu? Dziś fotografia tradycyjna wraca do łask. Korzystają z niej jednak nie tylko pasjonaci fotografii, ale również i amatorzy czy osoby starsze, dla których obsługa aparatu analogowego jest znacznie prostsza niż cyfrowego kompaktu. Obsługa tego rodzaju urządzenia wymaga czasu oraz nieco cierpliwości. 

Fotografia analogowa wymaga odpowiednich, chemicznych materiałów światłoczułych - takich jak np. klisza, film czy błona - i naświetlania, aby otrzymać obraz. Najpopularniejszą metodą jest fotografia srebrowej, która oparta jest na światłoczułych halogenkach srebra. Niezbędnym krokiem w wywoływaniu zdjęć metodą fotografii tradycyjnej jest zorganizowanie domowej ciemni, bądź udanie się do laboratorium fotograficznego. W naszej ofercie można znaleźć klisze oraz różnego typu chemikalia do wywoływania fotografii analogowej. Sprawdź nasze pozycje i postaw na wysoką jakość klisz i nie tylko. 

Aparaty na klisze dla miłośników fotografii analogowej

Aparaty analogowe zdobywają coraz większą popularność wśród entuzjastów fotografii. Niektórzy mówią nawet o tym, że aparaty na klisze przeżywają prawdziwe odrodzenie. Coraz więcej marek z branży fotograficznej poszerza swoją ofertę o zupełnie nowe i odmienione nieco w stylistyce aparaty analogowe. Dostępne w tej kategorii produkty są tego dowodem, dla miłośników fotografii analogowej udostępniamy bogatą ofertę aparatów marki Kodak i Agfa. Nie da się ukryć, że aparaty analogowe stanowią nieodłączną część pewnej historii fotografii i cieszą się nadal dużą popularnością wśród pasjonatów. Cały urok tych aparatów tkwi niejako w procesie fotografowania - możemy być świadkami procesu tworzenia zdjęć, skupić się na kompozycji, świetle oraz kreatywności, a przy tym docenić piękno i nieszablonowość fotografii analogowej. W zależności od preferencji i potrzeb fotografa, aparat analogowy oferuje unikalne, dość oryginalne możliwości, nieprzeciętne doznania odróżniające się dość mocno od tego co oferuje cyfrowa fotografia. W aparacie analogowym co prawda nie mamy tak wielu funkcji ustawień jakie są możliwe do wykonania w aparatach cyfrowych, za to istnieje szereg innych zalet którymi wyróżnia się ten sprzęt.


Sprawdź też: klisze fotograficzne, chemia fotograficzna, aparaty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium