Makrofotografia

  • 1
  • |
  • 2
Filtry
Cena
  • od
    do

Makrofotografia

Makrofotografia to dziedzina fotografii, która ma na celu ukazać piękno drobnych detali otaczającego nas świata. Aby móc uchwycić na zdjęciu mały obiekt w jego naturalnych rozmiarach lub w niewielkim powiększeniu, możemy zdecydować się na trzy różne metody. Pierwszą z nich jest zastosowanie specjalnych obiektywów przeznaczonych do makrofotografii, które można znaleźć w zakładce Obiektywy. Druga to pierścienie pośrednie, a trzecia - soczewki powiększające. 

W tej kategorii mogą się Państwo zaopatrzyć w wysokiej jakości pierścienie odwrotnego mocowania, adaptery - pierścienie pośrednie, lampy pierścieniowe oraz zestawy soczewek makro.

Pierścienie pośrednie

Pierścienie pośrednie umożliwiają zwiększenie skali odwzorowania obiektu. Zaleca się stosować je razem ze stałoogniskowymi obiektywami, dzięki którym można uzyskać obraz bardzo wysokiej jakości. Stosując pierścienie pośrednie powinniśmy ustawiać aparat w trybie manualnym. 

Soczewki do makro

Soczewki do makrofotografii to natomiast soczewki, które umożliwiają kilkukrotne powiększenie obrazu. Montuje się je tak jak filtry - na obiektywie z przodu. Ich ogromną zaletą jest to, że można je łączyć ze sobą, co potęguje powiększenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium