Chemia fotograficzna

Chemia fotograficzna do wywoływania zdjęć

W asortymencie naszego sklepu znajduje się także chemia fotograficzna, która umożliwia wywoływanie zdjęć w zaciszu własnego domu. Znajdziecie u nas wysokiej jakości wywoływacze, przerywacze, utrwalacze i zwilżacze cenionej marki Ilford. Chemia do wywoływania zdjęć w sklepie Notopstryk to idealna okazja dla każdego miłośnika fotografii analogowej. Korzystne ceny i szeroki wybór opcji to atuty, które sprawiają, że nasza oferta staje się wyjątkowo atrakcyjna. 

Substancje do kąpieli fotograficznej

Kąpiel fotograficzna to specjalny roztwór związków chemicznych. Na każdym etapie procesu wywoływania zanurza się w nim materiał fotograficzny, aby wywołać określone reakcje chemiczne i ostatecznie uzyskać fotografię. Aby przeprowadzić prawidłowo proces należy zastosować się do pewnych warunków: należy zachować odpowiednią temperaturę roztworu i pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zasad dotyczących czasu kąpieli. Takie kąpiele zwykle składają się z kilku substancji, które muszą być czyste, niczym niezanieczyszczone. Warto zauważyć, że najczęściej powinno się odczekać pewien czas od wymieszania ze sobą poszczególnych elementów i zachować podczas tego odpowiednią kolejność.

Rodzaje kąpieli fotograficznych

Zestawy takich kąpieli są określane mianem procesów fotograficznych. Jeśli chodzi o rodzaje kąpieli fotograficznych wyróżniamy:

  • wywoływacz - sprawia, że obraz utajony (naświetlony) zmienia się w obraz jawny przez utworzenie ziaren;
  • przerywacz - natychmiast blokuje wywoływacz, można stosować go samodzielnie lub wymieszać z utrwalaczem;
  • utrwalacz - usuwa materiał światłoczuły, który nie został wykorzystany;
  • odbielacz - usuwa obraz jawny, który został pierwotnie uzyskany (w procesach odwracalnych);
  • wzmacniacz - poprawia zbyt jasny obraz;
  • osłabiacz - poprawia zbyt ciemny obraz płukanie.

Wróć do: fotografia analogowa

Sprawdź też: aparaty, klisze fotograficzne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium