Mini Statywy

  • 1
  • |
  • 2
  • |
  • 3

Mini statyw do aparatu fotograficznego

Nagrywanie filmów czy robienie zdjęć może być o wiele wygodniejsze. Sprawdzone rozwiązania dla fotografii dostępne już teraz. Mini statywy, to sprytne i poręczne urządzenia, które są chętnie używane między innymi przez podróżników czy blogerów. Niektóre modele posiadają elastyczne nogi, co sprawdzi się podczas fotografowania bądź filmowania w nietypowych warunkach i pozwoli nam na uzyskanie niebanalnych kadrów. W ofercie naszego sklepu znajdziecie również specjalne mini statywy do kręcenia smartfonem oraz sprzęt dedykowany do kamer sportowych. Jednym ze znanych producentów mini statywów jest marka Joby. Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego i wybierz dopasowany mini statyw do aparatu jaki posiadasz.

Profesjonalny statyw do aparatu

Statyw do aparatu może przydać się w wielu sytuacjach. Jest pomocny w przypadku fotografowania krajobrazów, portretów studyjnych. Zastosowanie statywu pomaga ograniczyć szum na zdjęciu, umożliwia uzyskanie lepszej ostrości zdjęcia i co najważniejsze pozwala zrobić ujęcia. Statyw do aparatu to jedno z tych akcesoriów które ułatwia wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach. Wybór profesjonalnego statywu wymaga przede wszystkim wiedzy, musimy wziąć pod uwagę jego konstrukcję i cel zastosowania jak również model aparatu do którego chcemy dobrać statyw - pamiętajmy że powinien być to duet idealny. Statyw powinien być poręczny, lekki, dopasowany do wagi aparatu. Należy również ustalić czy docelowo ma to być akcesorium które chcemy używać w podróży czy może tylko podczas sesji zdjęciowych w studio. W naszej ofercie produktowej znajdziesz profesjonalne statywy do aparatów znanych marek.

Statyw do aparatu - podstawowe akcesorium dla fotografa

Statyw do aparatu to jedno z tych akcesoriów, które powinno być na wyposażeniu każdego fotografa. Niezależnie od tego czy mamy do wykonania sesje zdjęciowe w studio czy też w plenerze - na pewno przydatny będzie statyw. Nie zawsze warunki do wykonania sesji zdjęciowej są sprzyjające, statyw może wiele ułatwić w codziennej pracy fotografa. Statyw pozwala na utrzymanie aparatu w stabilnej pozycji nawet przy niskim oświetleniu czy wietrznej pogodzie. Statyw do aparatu powinien być akcesorium, który wpisuje się w wymagania sprzętowe. W praktyce oznacza to, że należy uwzględnić ewentualne obciążenie, zbyt ciężki aparat/kamera i nieodpowiednio dobrany, lekki i mało stabilny statyw może spowodować, że sprzęt będzie podatny na drgania, wibracje lub niekontrolowane ruchy, co znacząco pogorszy jakość finalnego obrazu lub nagrania. Przy wyborze statywu należy zwrócić uwagę również na jakość wykonania, wysokość oraz dodatkowe funkcje, takie jak głowica kulowa czy systemy stabilizacji.


Wróć do: statywy i głowice fotograficzne

Zobacz także: statywy benrogłowicemonopodyakcesoria do statywów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium