Fotografia bezcieniowa

  • 1
  • |
  • 2

Fotografia bezcieniowa

Fotografia bezcieniowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku fotografii produktowej (najczęściej małych przedmiotów), techniczną i reklamową, ale nie tylko. Jak sama nazwa na to wskazuje - chodzi o wykonywanie zdjęć pozbawionych cienia. Fotograf za pomocą odpowiedniego sprzętu w swojej pracy stara się uniknąć efektu cienia, tak aby fotografowany przez niego przedmiot został jak najlepiej odzwierciedlony na zdjęciu. Aby uzyskać najwyższej jakości fotografię z takim efektem, należy zastosować specjalny, dedykowany sprzęt, jakim są między innymi stoły i namioty bezcieniowe. 

Sprzęt do fotografii bezcieniowej

Specjalne namioty do tego rodzaju fotografii służą do osiągnięcia równomiernego oświetlenia, dzięki czemu fotografowany przez nas przedmiot jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek refleksów. Natomiast stoły bezcieniowe mają za zadanie podświetlać fotografowany produkt od dołu, a to sprawia, że jest od on odpowiednio odseparowany od tła. W ofercie naszego sklepu można znaleźć profesjonalny sprzęt do fotografii bezcieniowej takich producentów, jak Quadralite, FV czy Fomei.   

Zastosowanie

Fotografię bezcieniową stosuje się w przypadku fotografii reklamowej, produktowej i technicznej. Stosowanie oferowanych przez nas urządzeń do tego typu zdjęć pozwala uzyskać doskonały efekt, który sukcesywnie wykorzystuje się na stronach internetowych producenta, w sklepach internetowych i w przypadku aukcji. W tych przypadkach stosuje się fotografię bezcieniową po to, aby jak najlepiej zaprezentować dany przedmiot na zdjęciu. Jest on przedstawiony lepiej, na zdjęciu jesteśmy w stanie dojrzeć każdy szczegół, a całość wygląda po prostu bardziej profesjonalnie. Kiedy stosujemy namioty i stoły do fotografii bezcieniowej i jednocześnie opieramy się na kolorze białym - produkt na zdjęciu wygląda przede wszystkim niezwykle realistycznie, co jest bardzo ważne dla zainteresowanych klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium