Fotografia bezcieniowa

  • 1
  • |
  • 2

Fotografia bezcieniowa

Fotografia bezcieniowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku fotografii produktowej (najczęściej małych przedmiotów), techniczną i reklamową, ale nie tylko. Jak sama nazwa na to wskazuje - chodzi o wykonywanie zdjęć pozbawionych cienia. Fotograf za pomocą odpowiedniego sprzętu w swojej pracy stara się uniknąć efektu cienia, tak aby fotografowany przez niego przedmiot został jak najlepiej odzwierciedlony na zdjęciu. Aby uzyskać najwyższej jakości fotografię z takim efektem, należy zastosować specjalny, dedykowany sprzęt, jakim są między innymi stoły i namioty bezcieniowe. 

Sprzęt do fotografii bezcieniowej

Specjalne namioty do fotografii bezcieniowej służą do osiągnięcia równomiernego oświetlenia, dzięki czemu fotografowany przez nas przedmiot jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek refleksów. Z kolei stoły bezcieniowe mają za zadanie podświetlać fotografowany produkt od dołu, a to sprawia, że jest od on odpowiednio odseparowany od tła. W ofercie naszego sklepu można znaleźć profesjonalny sprzęt do fotografii bezcieniowej takich producentów, jak Quadralite, FV czy Fomei.   

Zastosowanie fotografii bezcieniowej w reklamie

Fotografię bezcieniową stosuje się w przypadku fotografii reklamowej, produktowej i technicznej. Stosowanie oferowanych przez nas urządzeń do tego typu zdjęć pozwala uzyskać doskonały efekt, który sukcesywnie wykorzystuje się na stronach internetowych producenta, w sklepach internetowych i w przypadku aukcji. W tych przypadkach stosuje się fotografię bezcieniową po to, aby jak najlepiej zaprezentować dany przedmiot na zdjęciu. Jest on przedstawiony lepiej, na zdjęciu jesteśmy w stanie dojrzeć każdy szczegół, a całość wygląda po prostu bardziej profesjonalnie. Kiedy stosujemy namioty i stoły do fotografii bezcieniowej i jednocześnie opieramy się na kolorze białym - produkt na zdjęciu wygląda przede wszystkim niezwykle realistycznie, co jest bardzo ważne dla zainteresowanych klientów.


Wróć do: wyposażenie studia fotograficznego,

Zobacz także: namiot bezcieniowy, stół bezcieniowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium