Polaryzacyjne

Okrągłe filtry polaryzacyjne

Okrągły filtr polaryzacyjny redukuje odbicia światła rozproszonego w atmosferze. Co to oznacza? Umożliwia on redukcję lub eliminację całkowitą wszelkich odblasków, które pojawiają się na niemetalicznych powierzchniach, takich jak woda, szkło czy plastik itd. Stosując okrągły filtr polaryzacyjny sprawiamy, że na zdjęciach można dostrzec więcej szczegółów, co wpływa np. na ułatwienie późniejszej obróbki. Ponadto okrągłe filtry polaryzacyjne wpływają na poprawę kontrastu i nasycenia barw. Dzięki temu rozwiązaniu możemy fotografować między innymi zwierzęta w akwarium czy w zoo oddzielone od zwiedzających szybą, wystawy sklepowe czy kabinę samochodu przez szybę. 

Stosowanie filtra polaryzacyjnego w fotografii krajobrazu sprawia, że niebo zostaje przyciemnione, a chmury podkreślone. Dzięki takim filtrom uzyskamy głęboką zieleń roślin, a efekt smogu w fotografii miejskiej zostanie wyeliminowany. Jednak nie zawsze działanie filtra jest pożądane - najczęściej wymienianą wadą jest to, że filtr polaryzacyjny pochłania część światła, co wymaga od nas mniejszej przysłony lub dłuższego czasu naświetlania. Filtr ten obsługiwany jest przez użytkownika manualnie. 


Wróć do: filtry fotograficzne

Zobacz także: filtry okrągłe do aparatówfiltry uv ochronne do aparatówokrągłe filtry szare NDkwadratowe filtry fotograficzneuchwyty do filtrów kwadratowych, pokrowce do filtrów kwadratowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium