Blog

Ochrona dla obiektywów – wybierz najlepsze filtry fotograficzne do aparatów

Obiektyw to jeden z najważniejszych elementów w aparacie. Często kupując drogi sprzęt fotograficzny zapomina się o ochronie dla obiektywów. Jeśli chcesz poznać tajniki skutecznej ochrony tych elementów sprawdź dalszą część artykułu.

Jak chronić obiektyw do aparatu?

Wszyscy zgodzimy się, że obiektywy to najważniejszy element aparatu. W końcu to głównie od niego zależy jakość i efekt końcowy naszego zdjęcia. Ochrona obiektywu do aparatu jest więc bardziej niż wskazana, aby zabezpieczyć się przed niechcianymi wydatkami. Jednymi z prostszych i tańszych rozwiązań są filtry ochronne na obiektyw. Taka ochrona obiektywu do aparatu będzie nas kosztować od kilkudziesięciu do stu-kilkudziesięciu złotych, co jest zdecydowanie niższą kwotą niż naprawa uszkodzonej przedniej soczewki. Dlatego też ochrona obiektywu do aparatu powinna rozpocząć się od sprawdzenia na sklepie kategorii Filtry ochronne na obiektyw. W sklepie Notopstryk można znaleźć filtry fotograficzne najwyższej jakości, z mozliwością dopasowania do obiektywu oraz indywidualnych potrzeb. 

Rodzaje filtrów fotograficznych i ich zastosowanie

Filtry fotograficzne występują w różnych formach, od prostych kawałków szkła, które osłaniają aparat przed fizycznym uszkodzeniem, po wysokiej jakości filtry polaryzacyjne i filtry UV. Różne rodzaje filtrów fotograficznych zależą od ich przeznaczenia. Filtry fotograficzne ochronne będą miały za zadanie jedynie chronić przednią soczewkę przed uszkodzeniami fizycznymi, natomiast filtry fotograficzne polaryzacyjne oprócz fizycznej ochrony będą również pozwalały na zniwelowanie odblasków z różnych powierzchni. Jednak rodzaje filtrów fotograficznych nie zatrzymują się jedynie na wymienionych powyżej.
Na rynku znajdziemy również chociażby filtry fotograficzne szare. Jednym z wiodących producentów jest Japońska firma Marumi, której filtry fotograficzne są uznawane przez fotografów na całym świecie.

Filtr polaryzacyjny

https://notopstryk.pl/pl/p/Filtr-polaryzacyjny-67-mm-Marumi-Super-DHG/8238

Filtr ochronny – pełne zastosowanie

Filtr ochronny to bezsprzeczna podstawa wyposażenia każdego fotografa. Cena sprzętu, którym robimy zdjęcia zaczyna się zwykle od kilku tysięcy, a może sięgać nawet kilkudziesięciu, więc ochrona dla obiektywów jest niewielką inwestycją w stosunku do ewentualnych strat. Aby dobrać filtr ochronny, należy sprawdzić jaką średnicę ma nasz obiektyw. Informacja ta będzie na zaślepce obiektywu, na opakowaniu lub po prostu w internecie. Głównym zadaniem takich filtrów jest fizyczna ochrona dla obiektywu, jednak cena będzie zależeć od wielu czynników takich jak ilość powłok na soczewce, grubość filtra, jakość wykonania czy też łatwość w czyszczeniu. Można więc powiedzieć, że odpowiednia ochrona dla obiektywu to podstawa udanego zdjęcia.

Filtr Hoya fusion

https://notopstryk.pl/pl/p/Filtr-Hoya-Fusion-Antistatic-Next-UV-58mm/12960

Filtry specjalne

Filtr Black Mist charakteryzuje się efektem zmiękczenia światła, który przywodzi na myśl wygląd starszych zdjęć analogowych. Filtr Black Mist pozwoli uzyskać efekt vintage prosto z Twojego aparatu. Dostępny jest w różnych mocach w zależności jak mocny efekt chcesz uzyskać na gotowym zdjęciu. Filtr Black Mist będzie świetnym dodatkiem do Twojego zestawu foto, dzięki któremu Twoje zdjęcia bez problemu wyróżnią się na tle wakacyjnych zdjęć Twoich znajomych.
Zdjęcia krajobrazowe najczęściej są wykonywane z użyciem filtrów szarych, aby móc wykorzystać długi czas naświetlania. Filtr szary zmienny pozwoli na korzystanie z zalet, jakie oferuje filtr szary niezależnie od warunków pogodowych. Wystarczy, że obrócisz filtr szary zmienny, aby dostosować go do aktualnie panujących wokół warunków. Dzięki swojej konstrukcji jeden filtr szary zmienny pozwoli na zastąpienie kilku filtrów szarych o różnych gradacjach.

 

zobacz pozostałe wpisy

Zostaw komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium