Kompaktowe

Filtry
Producent
Cena
  • od
    do

Aparat kompaktowy

Aparaty kompaktowe to doskonałe rozwiązanie dla początkujących i amatorów, którym zależy na łatwej obsłudze i poręczności. Takie urządzenia są przeznaczone właśnie dla osób, które nie posiadają doświadczenia i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią lub robią zdjęcia tylko okazjonalnie: od czasu do czasu, na wakacjach, podczas wycieczek, spotkań z rodziną i znajomymi czy w szkole, kiedy ich dziecko występuje w przedstawieniu. Aparaty kompaktowe są bardzo poręczne - można je z łatwością przenosić, nie zajmują wiele miejsca, dlatego zmieszczą się w każdej torebce, plecaku czy nawet w kieszeni. 

Aparat cyfrowy - łatwy w obsłudze

Główną cechą kompaktowych aparatów cyfrowych jest brak wymiennych obiektywów. Nie należy jednak sądzić, że z tego powodu jest to sprzęt gorszej jakości. Aparaty kompaktowe nie tylko umożliwiają wykonywanie fotografii dobrej jakości i z rzeczywistymi barwami, lepsze modele posiadają matryce podobne do tych, które znajdują się w amatorskich lustrzankach, wiele z nich dodatkowo posiada jasny obiektyw, który sprawdza się znakomicie nawet w trudnych warunkach. Takie modele cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalistów, którym zależy na niewielkim, łatwym w obsłudze, szybkim i posiadającym dobry tryb automatyczny aparacie, który będą mogli zabrać nawet na najdalsze wyjazdy bez konieczności noszenia ze sobą przez cały dzień ciężkiego i wieloelementowego sprzętu, co może przyprawić tylko o ból głowy i ramienia. Kompakty posiadają wiele trybów automatycznych i wbudowanych filtrów, co sprawia, że są nie tylko łatwe i szybkie w obsłudze, ale i po prostu atrakcyjne, gdyż umożliwiają nam uzyskanie ciekawych efektów na fotografiach. Wśród aparatów kompaktowych można znaleźć również coraz bardziej powszechne modele wodoodporne, które można zabrać bez obaw ze sobą na plażę. Aparaty kompaktowe posiadają także funkcję filmowania w rozdzielczości Full HD, a nawet coraz częściej w 4K. Podobnie jak bezlusterkowce i lustrzanki mogą mieć ekran dotykowy i wbudowane WiFi.

Aparat dla dziecka

Aparat kompaktowy ze względu na niewielki rozmiar, małą wagę i łatwą obsługę znakomicie nadaje się także na prezent dla dziecka, które zafascynowało się fotografią. Poręczne urządzenie z interesującymi trybami i dobrym automatem zachęci najmłodszych do rozwijania pasji i skupiania się na kadrach. Z czasem dziecko zainteresuje się również aspektami technicznymi.

Jaki kupić aparat kompaktowy?

Jeśli zależy nam na najwyższej jakości zdjęć z jednoczesnym zachowaniem niewielkich rozmiarów i niskiej wagi - powinniśmy zwracać uwagę na matrycę (jej rozdzielczość, ale i rozmiar), jasność obiektywu i zoom optyczny. Na stronach produktów w sklepie Notopstryk można ponadto w przypadku każdego urządzenia obejrzeć przykładowe zdjęcia i filmy wykonane danym aparatem kompaktowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium