Blog

Najlepsze mikrofony do vlogowania

Dźwięk jest niezywkle ważny w każdym filmie, jednak bez odpowiedniego mikrofonu trudno uzyskać dobrą jakość. Zakup dodatkowego mikrofonu do kamery lub smartfona to doskonały wybór, zwłaszcza dla tych osób, które nagrywają wywiady, reportaże lub proste codziennie vlogi. Szukasz mikrofonu do vlogowania, ale nie możesz się zdecydować, który model kupić? A może trudno jest ci się odnaleźć w opisach i tabelkach zamieszczonych przez producentów? Żaden problem! Przygotowaliśmy krótkie zestawienie, najlepszych mikrofonów do vlogowania.

 

Mikrofony kierunkowe do aparatów i kamer

Mikrofon Rode Video Micro możemy wyróżnić ze wględu na jego niską wagę i mały gabaryt. Mimo niewielkiej konstrukcji, mikrofon wykonany jest z metalu i sprawia bardzo solidne wrażenie. W zestawie z Video Micro dostaniemy uchwyt do aparatu z systemem przeciwwstrząsowym oraz osłonę przeciwwietrzną, która znacznie zredukuje szumy podczas nagrywania na zewnątrz.

Mikrofon jest bardzo prosty w użyciu, wystarczy podłączyć do aparatu i od razu możemy cieszyć się czystym dźwiękiem.

Idealna propozycja, kiedy chcemy mieć sprzęt zawsze przy sobie!

 

 

 

BOYA BY-MM1 to lekki i solidny mikrofon kardioidalny o konstrukcji zbliżonej do mikrofnu Rode Video Micro. Do działania również nie wymaga baterii, jest zasilany bezpośrednio z aparatu lub kamery. Futrzana nakładka minimalizuje szumy wiatru podczas nagrywania w trudnych warunkach. W zestawie otrzymamy dodatkowy kabel TRRS, który umożliwi nam podłączenie mikrofonu bezpośrednio do naszego smartfona.

Jeśli szukasz taniego, prostego mikrofonu to propozycja idealna dla Ciebie!

 

 

 

RODE VideoMic GO to mikrofon o bardziej kierunkowej charakterystyce - typu shotgun. Jego konstrukcja umożliwia rejestrację dźwięków dochodzących z przodu mikrofonu, tym samym redukując pozostałe odgłosy z otoczenia. Mikrofony tego typu nadają się idealnie do nagrywania vlogów, kiedy chcemy odseparować naszą mowę od dźwięków otoczenia.

Podobnie jak poprzednicy, VideoMic GO nie ma żadnych skomplikowanych przełączników ani ustawień. Mikrofon pobiera zasilanie z wejścia mikrofonowego w twoim aparacie i nie wymaga baterii. Dzięki temu masz pewność, że nigdy nie przegapisz żadnego ujęcia!
 

 

Rode VideoMic Pro Rycote uważany jest za jeden z najlepszych mikrofonów na rynku, dedykowanych do lustrzanek i bezlusterkowców. Konstrukcja mikrofonu wykonana jest z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego, oparta na systemie Rycote Lyre®, przez co jest bardziej skuteczny w minimalizowaniu niepożądanych wibracji i odporny na uderzenia. Rode VideoMic Pro w odróżnieniu do wcześniej opisywanych modeli jest zasilany baterią 9V, dlatego podczas nagrywania musimy zadbać o jej poziom, a także pamiętać o włączeniu/wyłączeniu mikrofonu.

Mikrofon dodatkowo został wyposażony w zaawansowane funkcje. Najważniejszą z nich jest filtr górnoprzepustowy, który znacząco obniża poziom niechcianych szumów oraz innych zakłóceń o niskiej częstotliwości. Idealnym przykładem może być ruch uliczny. Ponadto mikrofon posiada funkcję ustawienia czułości: -10dB, 0dB lub +20dB. Ta ostania pozwala na nagrywanie dźwięku nawet z odległości kilku metrów. Producent deklaruje aż 10 lat gwarancji.

Propozycja dla osób szukających najwyższej klasy mikrofonu, a co za tym idzie - krystalicznego dźwięku!


 

 

 

RODE VideoMic Pro+ jest ulepszoną wersją mikrofonu VideoMic Pro, zachowującą jego najlepsze cechy. Porównując do poprzednika do najważniejszych funkcji możemy zaliczyć zasilanie dedykowanym akumulatorem RØDE LB-1, 2 bateriami AA lub za pomocą złącza micro-USB. Nowością są również diody LED wskazujące stan naładowania i wymienny kabel USB. Do tego funkcja automatycznego zasilania "plug-in", która automatycznie wyłączy mikrofon po odłączeniu z aparatu. Ponadto mikrofon wyposażony jest w 3-stopniowy filtr górnoprzepustowy oraz funkcja High Frequency Boost, odpowiedzialny za podbicie wysokich częstotliwości, który poprawia klarowność i szczegółowość nagrań.

Najwyższa jakość i ergonomia!

 

 

 

 

Mikrofon BOYA BY-BM3031 został zaprojektowany w oparciu o model VideoMic Pro, jest jednak jego dużo tańszą alternatywą, o również bardzo dobrej jakości nagrywanego dźwięku. Podobnie jak w modelu z firmy Rode, ważnym elementem konstrukcji jest filtr górnoprzepustowy 80Hz, który tłumi zakłócenia i szumy wynikające z działania urządzeń klimatyzacyjnych lub ruchu ulicznego. BY-BM3031 oferuje również możliwość szybkiego dostosowania głośności nagrywanego dźwięku – zależnie od potrzeb możemy ją obniżyć o 10 dB, lub podbić o 20 dB. Co ważne, producent do mikrofonu dołącza osłonę przeciwwietrzną 

Mikrofony bezprzewodowe (zestawy)

Saramonic Blink500 to przenośny i wielofunkcyjny system bezprzewodowej transmisji dźwięku pracujący w częstotliwości 2.4 GHz. Istotną cechą modelu Blink500 jest jego uniwersalność - dostępny jest w różnych konfiguracjach, dzięki czemu jest kompatybilny z różnymi urządzeniami. W ofercie znajdziemy modele z wejściem na mini Jack 3,5 mm, z wejściem Lightning i USB typu C. Nadajnik systemu to jednocześnie wbudowany mikrofon z możliwością regulacji głośności, który za pomocą klipsa możemy przypiąć do kołnierzyka. Zarówno odbiornik jak i nadajnik jest wyposażony w baterię litową oraz wbudowaną antenę. Czas pracy na naładowanej baterii to od 6 do 7 godzin. W zestawie do każdego nadajnika otrzymujemy również mikrofon krawatowy. Producent dodaje również kabel Mini Jack TRRS służący do podłączenia urządzenia do smartfona.

 

 

 

 

Podobnie jak wspomniany Saramonic Blink500, Rode Wireless Go to przede wszystkim bezprzewodowy, miniaturowy mikrofon z klipsem. Rode Wireless Go wyróżnia się małymi gabarytami i prostotą użycia. Producent deklaruje zasięg działania aż do 70m. Nadajnik posiada wewnętrzny mikrofon pojemnościowy o doskonałych parametrach i czystości nagrywanego dźwięku. W zestawie i znajdziemy frotkę - osłonę niwelująca szum wiatru. Złącze mini jack 3,5 mm TRS pozwala na podpięcie zewnętrznego mikrofonu do nadajnika. Niestety, w tym porządku w zestawie nie otrzymujemy mikrofonu krawatowego jak i również kabla TRRS.

 

 

 

Mikrofony kierunkowe do smartfonów

 

Niezwykle prosty w swoim działaniu Saramonic SmartMic+ to mikrofon przeznaczony dla smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Dzięki użyciu zewnętrznego mikrofonu w smartfonie, znacząco możemy podnieć jakość naszych nagrań, bez użycia skomplikowanego i kosztownego sprzętu! Do wyboru modele ze złączem Lightning, USB-C oraz mini Jack!

 

 

 

 

Rode VideoMic Me to alternatywa dla fanów marki Rode. Zaprojektowany specjalnie dla urządzeń iPhone i iPad. Świetna jakość wykonania i czysty dźwięk. Dostępny ze złączem mini Jack oraz Lightning.

 

 

zobacz pozostałe wpisy

Zostaw komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium