Blog

Warsztaty "Błysk w plenerze" z Jakubem Kaźmierczykiem 2.10.2021

Praca z lampami błyskowymi zarówno w studio, jak i plenerze jest niezwykle ciekawa! W końcu niezależnie od pogody możesz kreować dowolny klimat. Jednak temat na początku nie jest prosty i wiele osób rezygnuje po pierwszych próbach. To jednak absolutnie nic trudnego i właśnie to pokażemy Ci podczas naszych warsztatów, które odbędą się już 2 października we Wrocławiu, w sklepie Notopstryk i plenerze. Podczas warsztatów nauczysz się w jaki sposób pracować z lampami błyskowymi w plenerze, zarówno tymi reporterskimi i tymi większymi, o mocy 500 Ws. Do dyspozycji będziemy mieli wiele rozwiązań Profoto - A1, B10, B2 czy B1. Ale jeśli dysponujesz sprzętem bez obsługi HSS - nic straconego! Również dowiesz się jak efektywnie pracować z takim sprzętem.

Na warsztaty zaprosimy doświadczoną modelkę z profesjonalnymi stylizacjami i makijażem. Maksymalna liczba uczestników na modelkę to 5 osób, więc jeśli uczestników będzie więcej, towarzyszyć nam będą dwie modelki. Każdy z uczestników będzie miał okazję popracować sam na sam z modelką pod okiem prowadzącego.

 

Na koniec, wrócimy do sklepowego studia, gdzie Kuba pokaże w jaki sposób edytuje swoje zdjęcia od A do Z. Ta część odbędzie się w formie pokazu, ale nie martw się, że nie zapamiętasz kolejnych kroków! Po warsztatach otrzymasz komplet materiałów, które pomogą Ci pracować samodzielnie!

Koniecznie zabierz na warsztaty około 10 swoich zdjęć na pendrive lub karcie! Na samym początku przejrzymy je wspólnie. Dzięki temu ocenimy poziom uczestników i dostosujemy warsztaty tak, aby każdy wyszedł naładowany wiedzą!

Agenda:

  1. Krótki pokaz zdjęć prowadzącego
  2. Przegląd zdjęć uczestników
  3. Czas x-sync - czym jest z czego wynika
  4. HSS - jak omijamy czas synchronizacji
  5. TTL - czym jest i jak wykorzystać w praktyce?
  6. Jak ustawić parametry do błysku w plenerze
  7. Mała głębia ostrości - jak ją uzyskać
  8. Część praktyczna z modelką
  9. Pokaz edycji zdjęć wykorzystanych na warsztatch

Uczestnik powinien posiadać wiedzę z zakresu podstaw fotografii i bez problemu powinien obsługiwać swój aparat. Podczas warsztatów będą dostępne systemy wyzwalania do systemów Canon, Nikon, Sony, Olympus.

Jakub Kaźmierczyk

Na co dzień pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel, Allegro czy UPS fotografując produkty, ludzi, kulinaria, wnętrza. Jego zdjęcia niejednokrotnie można było zobaczyć w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza pracą komercyjną, uwielbia robić portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a także świetna okazja do własnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjęć realizowanych w Polsce, jak również zagranicą - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara się umieścić osobę w danym kontekście i otoczeniu. Twierdzi, ze robienie bliskich portretów na drugim końcu świata nie ma absolutnie żadnego sensu. Drugą pasja Jakuba są podróże - każdego roku kilkukrotnie przemierza Europę i nie tylko, zawsze szukając ciekawych okazji zdjęciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy też pod katem sesji zdjęciowych z modelką. Jakub jest również bardzo zaangażowanym edukatorem. Swoja karierę zaczynał na łamach portalu Fotoblogia.pl tworząc jedna z największych baz wideoporadników o edycji zdjęć w Polsce. Dziś, podobną role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie można znaleźć jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretową po wakacyjną. Jego starania docenili najwięksi gracze na rynku branż fotograficznej - Jakub został zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, Epson a także regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo i Wacoma. Na tym jednak nie koniec, bo namiastkę jego umiejętności możecie poznać na jego kanale na YouTube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luźniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duże doświadczenie sprawia, ze odnajduje się w każdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracają zadowoleni!

zobacz pozostałe wpisy

Zostaw komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium