Blog

Pierwsze obiektywy Sigma z mocowaniem Fujifilm X

Sigma właśnie poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty obiektywów z mocowaniem Fujifilm X.

Na pierwszy ogień trafiły konstrukcje, które możemy znać już z innych systemów:

 

Wszystkie trzy obiektywy posiadają uszczelkę na bagnecie, więc użytkownicy korpusów Fuji nie muszą się martwić o ich użytkowanie w gorszych warunkach. Światłosiła f/1.4 pozwala na uzyskanie każdą z tych ogniskowych ładną separację tematu zdjęcia od tła. Za przyjemne dla oka rozmycie elementów znajdujących się poza obszarem ostrości odpowiada 9 listkowa kołowa przysłona. Każdy z nowych obiektywów pozwala na przymknięcie przysłony maksymalnie do f/16.

 

Dla użytkowników systemu Fuji X ważne jest, aby ich zestaw był kompaktowy. Najcięższy i zarazem największy jest obiektyw 16 mm (405 g). Daje on nam w przeliczeniu na pełną klatkę 24mm i świetnie się sprawdzi przy zdjęciach krajobrazowych oraz reportażach. Zarówno 30mm jak i 56mm ważą niewiele ponad 250g, co przy jakości produkowanego obrazu oraz maksymalnym otworze przysłony jest na prawdę niewielką wagą. Sigma 30 mm odpowiada 45mm dla pełnej klatki, więc jest to obiektyw o bardzo uniwersalnych zastosowaniach. Znajdzie swoje miejsce u boku reportera czy portecisty. 56mm jest odpowiednikiem 84 mm, co daje nam świetną ogniskową do zdjęć detali oraz portretów.

 

Do naszych rąk trafiły dwa przedprodukcyjne egzemplarze 16mm oraz 56mm. Po tym krótkim czasie, który mogliśmy z nimi spędzić, możemy powiedzieć, że są to obiektywy ze świetnym stosunkiem jakości do ceny zarówno pod względem budowy, jak i samej pracy optyki. Pomimo iż są to obiektywy z serii Contemporary, to ich rozmycie od razu przywodzi na myśl serię Art. Mamy nadzieję, że gdy tylko pojawią się ich wersje produkcyjne, to będziemy mogli się z Wami podzielić pełną recenzją.

Poniżej przykładowe zdjęcia zrobione Sigmą 56 mm podpiętą do Fujifilm X-Pro 3:

Fujifilm X-Pro3 + Sigma 56mm f/1.4 z ustawioną kolejno przysłoną 1.4 oraz 4.0

 

Obiektywy będą dostępne w sprzedaży już od kwietnia.

zobacz pozostałe wpisy

Zostaw komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium