Adapter Kompendium Irix Matte Box IQ

Kod produktu: 14787
Cena: 225,00 zł 225.00
Dostępność: dostępny
Termin: do 3 dni
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

 

Kompendium Irix Matte Box IQ zostało stworzone z myślą o operatorach i filmowcach, którzy chcą uzyskać jeszcze lepsze efekty swoich ujęć. Stworzyliśmy Matte Boxa z potrzeby umożliwienia stosowania filtrów magnetycznych Irixa z dowolnym obiektywem, dzięki czemu operatorzy mogą cieszyć się swobodą twórczą i elastycznością w doborze narzędzi. Matte Box jest również przydatnym narzędziemdo eliminowania niechcianych flar i innych odbić, dzięki czemu ujęcia są ostre i precyzyjne. Jest to szczególnie ważne w przypadku filmowania w trudnych warunkach oświetleniowych lub w przestrzeniach o dużym natężeniu światła. Irix Matte Box to ważne narzędzie dla filmowców, którzy chcą uzyskać jak najlepsze rezultaty swoich ujęć i ciągle poszukiwać nowych możliwości twórczych.

 

Odkryj możliwości Magnetycznego Mocowania na każdym obiektywie

Od teraz nie ważne, jaki masz obiektyw. Na każdym możesz używać filtrów magnetycznych Irix, które pozwolą Ci jeszcze wydajniej i wygodniej pracować na planach. Każdy operator wie, jak ważną rolę odgrywają filtry w kreowaniu wyjątkowych ujęć. Dlatego powstał Irix Matte Box, abyś mógł maksymalnie szybko zakładać i zdejmować filtry. Magnetyczne Mocowanie (MMS) zostało przeniesione z obiektywów Irix Cine do Matte Boxa, dzięki czemu możesz cieszyć się wszystkimi zaletami filtrów Irix, niezależnie od tego, jaki obiektyw jest Twoim ulubionym.

Elastyczność średnic w Irix Matte Box

Ty, i my wiemy doskonale, że każde ujęcie jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego chcieliśmy zapewnić Ci elastyczność w doborze średnicy dla swojego Irix Matte Boxa. Jest on mocowany natywnie na zewnętrzny kołnierz obiektywu o średnicy 95mm, dostępne są jednak również dodatkowe adaptery pozwalające zamocować go na standardowy gwint filtrowy o średnicach od 52mm do86mm. Niezależnie od tego, czy używasz szerokokątnych obiektywów, czy obiektywów tele, Irix Matte Box pomoże ci złapać to doskonałe ujęcie, które sobie zaplanowałeś. To wszystko, byś miał nieograniczone możliwości filmowania.

Szeroko, szerzej, najszerzej

Jeśli lubisz ultra-szerokie ujęcia, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że zaprojektowaliśmy Irix Matte Box abyś mógł z niego korzystać już przy od ogniskowej 15 mm na full frame. To doskonała opcja dla osób, które chcą uzyskać jeszcze lepsze efekty na szerokim kadrze

 

Pozostań mobilnym z Matte Boxem

Jeśli jesteś filmowcem lub operatorem, na pewno wiesz, że ilość sprzętu, który musisz zabrać ze sobą na plan, może być przytłaczająca. Dlatego opracowaliśmy maksymalnie lekką i kompaktową konstrukcję Matte Boxa, abyś mógł zawsze mieć go ze sobą w plecaku i pozostać mobilnym, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Pozwól sobie na przyjemność podczas pracy na planie

Stworzyliśmy lekkie i wytrzymałe kompendium z włókna węglowego i pokryliśmy je matową powłoką zapobiegającą wewnętrznym odbiciom. Dzięki temu możesz mieć pewność, że żadne przypadkowe odbicia nie zepsują Twojego ujęcia. Górna flaga dodatkowo chroni obiektyw przed promieniami słonecznymi i innymi źródłami światła, pozwalając na uzyskanie czystego i wyraźnego obrazu.

Kompatybilny z (prawie) każdym obiektywem
Irix Matte Box IQ jest natywnie montowany bezpośrednio na obudowie dowolnego obiektywu filmowego o średnicy przedniej 95 mm. Dodatkowe adaptery mocowane na gwint filtrowy w rozmiarach od 52 do 86 mm są dostępne osobno i pozwalają używać matteboxa z praktycznie każdym obiektywem, niezależnie od tego, czy używasz obiektywów szerokokątnych, czy teleobiektywów.

Dane techniczne:
    Typ: Kompendium
    Kompatybilne ogniskowe (full frame): 15 mm i wszystkie węższe
    Średnica tylnego zacisku: 95 mm
    Wymiary: Wysokość - 14,2 cm, Szerokość - 18,7 cm, Głębokość - 5,5 cm
    Waga: 195 g
    Wewnętrzne mocowanie na filtry Magnetyczne (MMS): 95 mm
    Dostępne adaptery (mm) 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82, 86.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium