Adapter bagnetowy Commlite CM-EF-EOSR VND - Canon EF / Canon RF z filtrem szarym

Kod produktu: CL2841
Cena: 749,00 zł 749.00
Dostępność: niedostępny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Commlite CM-EF-EOSR VND to ergonomiczny adapter bagnetowy, dzięki któremu z łatwością zainstalujesz dowolny obiektyw z mocowaniem Canon EF na korpusach aparatów wspierających standard montażu Canon RF (m.in.: Canon EOS R, Canon EOS RP, Canon EOS Ra, Canon EOS R5, Canon EOS R6 oraz Canon EOS R3). Wykonane z metalu urządzenie wyposażono we wsuwany filtr szary typu "drop-in", który skutecznie pomoże rozprawić się z przepaleniami i niepotrzebnymi odblaskami, a także poprawi kontrast i nasycenie kolorów. Adapter posiada również nowoczesny układ elektroniczny zapewniający dwustronną komunikację aparatu z obiektywem. Urządzenie wspiera system automatycznego ostrzenia, stabilizację obrazu, sterowanie przysłoną oraz przekazywanie danych EXIF.

Główne cechy produktu

- szybki montaż obiektywów Canon EF / EF-S na aparatach wyposażonych w bagnet Canon RF
- solidna obudowa wykonana z lekkiego stopu metalu
- wsuwany filtr szary (ND) typu "drop-in"
- filtr wyposażony w ergonomiczne pokrętło umożliwiające płynną regulację przyciemnienia
- pełne wsparcie systemu AF (autofocus)
- możliwość sterowania ustawieniami przysłony obiektywu z poziomu aparatu
- przekazywanie danych EXIF z obiektywu do aparatu
- wsparcie funkcji IS (stabilizacja obrazu)

Szybki i wygodny montaż

Adapter bagnetowy to urządzenie, które pomoże Ci w prosty sposób połączyć obiektywy i aparaty, oferujące różne standardy montażu. Nie musisz już pozbywać się ulubionych szkieł, gdy decydujesz się na zakup nowego body! Adapter Commlite CM-EF-EOSR VCPL instalujesz na bagnecie korpusu wspierającego standard Canon RF, a następnie wpinasz do niego wybrany obiektyw Canon EF lub EF-S. Cały proces jest szybki i intuicyjny. Dzięki niewielkiej wadze urządzenia w ogóle nie odczujesz, że podczas pracy z aparatem towarzyszy Ci dodatkowe akcesorium!

Wygodna praca w pełnym słońcu

Zdarza Ci się fotografować w słoneczne dni? Szukasz sposobu na szybką redukcję ekspozycji? Chcesz w wygodny sposób kontrolować zaciemnienie w zależności od potrzeb? W zestawie z adapterem bagnetowym Commlite CM-EF-EOSR VND znajdziesz regulowany filtr szary typu „drop-in”. Wystarczy wsunąć go w gniazdo montażowe znajdujące się w bocznej części urządzenia, aby zapewnić sobie jeszcze lepszą kontrolę nad ekspozycją. Filmowcy, którym zależy na stałym czasie naświetlania (np. 1/50 dla 25 klatek na sekundę) będą mogli precyzyjnie dopasować parametry urządzenia do zastanych warunków, szczególnie podczas filmowania w plenerze. Z tym adapterem skutecznie zmniejszysz ilość niepotrzebnych odblasków, zniwelujesz przepalenia, a także poprawisz kontrast i nasycenie koloru!

Zawsze ostre zdjęcia

Wiele nowoczesnych obiektywów posiada wbudowane układy żyroskopów, które optymalizują poziom stabilizacji podczas wykonywania zdjęć i nagrywania filmów. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie wtedy, gdy pracujemy bez statywu. Adapter Commlite CM-EF-EOSR VCPL umożliwia wykorzystanie tych funkcji po podłączeniu do aparatu z bagnetem RF. Zapewni to dodatkowy komfort pracy podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów w złych warunkach oświetleniowych lub w ruchu.

Kontroluj przysłonę tak, jak Ci wygodnie!

Nowoczesny układ elektroniczny, w który wyposażono adapter Commlite CM-EF-EOSR VCPL, pozwoli Ci sterować ustawieniami przysłony zamontowanego na nim obiektywu. Urządzenie umożliwia również pracę w trybach automatycznych, gdzie aparat sam dobiera wartość przysłony, czas ekspozycji oraz czułości ISO matrycy. W zależności od opcji, jakie oferuje posiadane przez Ciebie body, samodzielnie wybierz najwygodniejszy sposób regulacji! Przysłonę możesz kontrolować samodzielnie z poziomu przycisków, menu aparatu bądź pierścieni obiektywu.

Tajemnice zdjęć zapisane w liczbach

Układ elektroniczny, w który wyposażono adapter Commlite CM-EF-EOSR VCPL, umożliwia przekazywanie danych EXIF z obiektywu do aparatu. To informacje o wszystkich ustawieniach wykorzystanych podczas wykonywania zdjęcia (m.in. wartość przysłony lub ogniskowa). Dzięki temu pliki obrazów zostaną uzupełnione o cenne dane, które pomogą w lepszym katalogowaniu fotografii, odtwarzaniu określonych parametrów na kolejnych sesjach lub wyciąganiu wniosków z błędów i doskonaleniu swojego warsztatu.

Wsparcie systemu autofocus

Adapter bagnetowy Commlite CM-EF-EOSR VCPL z filtrem polaryzacyjnym gwarantuje pełne wsparcie dla systemu autofocus (AF). O ile nie zdecydujesz się na pracę w trybie manualnym, punkty ostrości na Twoich zdjęciach zostaną wykryte w ułamku sekundy! Pozłacane styki urządzenia zapewniają wysoką przewodność elektryczną, a co za tym idzie krótsze czasy reakcji i jeszcze szybszą pracę. Z Commlite CM-EF-EOSR VCPL masz pewność, że nie przegapisz żadnego ważnego dla Ciebie kadru!

Specyfikacja

- model: Commlite CM-EF-EOSR VCPL - Canon EF / Canon RF
- materiał: metal
- bagnet aparatu (z tyłu): Canon EOS R / RF
- bagnet obiektywu (z przodu): Canon EF / EF-S
- zewnętrzna średnica mocowania do aparatu: 67 mm
- zewnętrzna średnica mocowania do obiektywu: 65 mm
- długość: 30 mm
- waga: 124 g (bez dekielków)

Kompatybilność

- aparaty wyposażone w mocowanie Canon RF (m.in.: Canon EOS R, Canon EOS RP, Canon EOS Ra, Canon EOS R5, Canon EOS R6, Canon EOS R3)
- obiektywy wyposażone w bagnet Canon EF / EF-S

Zawartość zestawu

- adapter bagnetowy
- regulowany filtr szary "drop-in"
- dekielek na front adaptera
- dekielek na tył adaptera

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium