Aparat Canon EOS R Body

Kod produktu: 3075C003
Cena: 7 865,00 zł 7865.00
Dostępność: wycofany z oferty
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Aparat Canon EOS R to bezlusterkowy aparat pełnoklatkowy z wbudowaną matrycą o rozdzielczości 30,3 megapiksela, co gwarantuje obraz o rzadko spotykanej sczegółowości. Wyposażony w technologię Dual Pixel CMOS AF i procesor DIGIC 8. Model Canon EOS R to uniwersalne narzędzie, które zadowoli nie tylko fotografów, ale i filmowców. Łączy w sobie doskonałe parametry lustrzanki z poręcznością bezlusterkowca. 

 

Aparat Canon EOS R Body - Szybki i celny

Wyposażony w najnowocześniejsze funkcje aparat, posiada również niezwykle szybki autofokus, ustawiający ostrość już w 0,05s! Dzięki EOS R opowiesz światu historię za pomocą kadrów, bez względu na to, czy tworzysz portrety, streetphoto, fotografujesz krajobrazy, wesela czy podróże. Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 30,3 megapiksela i technologia Dual Pixel CMOS AF gwarantują skuteczną i szybką regulację ostrości, dzięki zaawansowanemu systemowi wykrywania różnic fazy. Z EOS R masz do wyboru aż 5655 pól AF. Aparat wykorzystuje zdecydowaną większość pikseli matrycy (80% pikseli w poziomie i 100% w pionie), czego efektem jest niezwykle szybki autofokus w przypadku zdjęć oraz płynne śledzenie dynamiczne ostrości podczas nagrywania filmów. W trybie zdjęć seryjnych aparat robi około 8 klatek/s w trybie One-Shot AF, natomiast w trybie Servo AF-AE pozwala osiągnąć maksymalnie 5 klatek/s.

 

Canon EOS R body Notopstryk

 

Całkowicie bezgłośna praca

Canon EOS R to pierwszy aparat marki, który umożliwia całkowicie bezgłośną pracę. Z pewnością docenią ten fakt fotografowie ślubni, ale nie tylko. Bezgłośne robienie zdjęć pozawala na zachowanie całkowitej dyskrecji i uchwycenie niepozowanych kadrów podczas ważnych uroczystości, a nawet dzikich  zwierząt, które dźwięki z aparatu mogłyby spłoszyć.

 

Canon EOS R body Notopstryk

 


 

Obiektyw jeszcze bliżej matrycy

Canon EOS R został wyposażony w niezwykle szerokie mocowanie obiektywu, natomiast odległość między mocowaniem jest bardzo mała, dzięki czemu obiektyw znajduje się bliżej matrycy, a to pozwala na tworzenie jaśniejszej i szybszej optyki o jeszcze wyższej jakości. W modelu zastosowano innowacyjne 12-stykowe złącze, które usprawnia komunikację między korpusem a obiektywem, co podnosi szybkość działania aparatu. Dla posiadaczy obiektywów z serii EF i EF-S także istnieje rozwiązanie – wystarczy podłączyć do aparatu dedykowany adapter, który umożliwia dopasowanie do aparatu optyki z tego typu bagnetami.

 

 

 

Canon EOS R Body - profesjonalne filmowanie


Canon EOS R rejestruje filmy w rozdzielczości 4K. Istnieje możliwość  wyprowadzenia 10-bitowego obrazu 4K za pośrednictwem złącza HDMI do zewnętrznego źródła. Takie rozwiązanie sprawia, że otrzymujemy nieskompresowane, bogate w detale nagrania. Co więcej, za pośrednictwem funkcji Canon Log możemy rozszerzyć zakres dynamiczny 12-krotnie przy czułości ISO 400. Daje to większe możliwości edytowania filmów w postprodukcji. Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia płynną zmianę punktu ostrości, co pozwala uzyskać profesjonalny efekt filmowania. Wszystko to możesz ustawić za pomocą dotykowego ekranu LCD - wystarczy, że klikniesz w obu wybranych punktach ostrości, EOS R zapewni płynne przejście pomiędzy nimi. Pozbawiony drgań obraz, nawdet przy słabym oświetleniu, jest możliwy dzięki technologii Dual Sensing IS, która zapewni 5-osiową stabilizację.

 

Komfort użytkowania

Urządzenie posiada wbudowany wizjer OLED o rozdzielczości 3.69 milionów punktów, co stanowi niemal 100% pokrycie kadru. Wizjer oferuje powiększenie wynoszące około 0.71x, co pozytywnie przekłada się na komfort podczas kadrowania. Z tyłu aparatu producent umieścił 3.1-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości około 2.1 miliona punktów. Dotykowy wyświetlacz umożliwia precyzyjne, punktowe ustawianie ostrości. Canon EOS R został zaopatrzony w ten sam uchwyt, który był dotąd stosowany w lustrzankach Canon. Dzięki temu zachowano ergonomię charakterystyczną dla producenta. Dodatkowo uchwyt dysponuje dostosowaniem obsługi zgodnie z preferencjami użytkownika.

 

 

Łatwa łączność z urządzeniami mobilnymi

Canon EOS R posiada wbudowane bezprzewodowe łączności. Energooszczędna technologia Bluetooth pozwala na podłączenie się aparatu do urządzeń mobilnych. Innym rodzajem jest moduł Wi-Fi, dzięki któremu natychmiastowo można udostępnić wykonane zdjęcia i nagrania. Możliwa jest również zdalna obsługa aparatu za pomocą smartfona lub tabletu. Aparat dysponuje również portem USB 3.1.

Aparat Canon R Body - zawartość pudełka

 • Korpus EOS R
 • Dekiel na korpus R-F-5
 • Pasek aparatu ER-EOS R
 • Akumulator LP-E6N
 • Ładowarka LC-E6E
 • Przewód zasilający
 • Kabel interfejsu IFC-100U (bez rdzenia)
 • Osłona kabla interfejsu IFC-100U
 • Zestaw instrukcji obsługi

Specyfikacja:

Typ matrycy: CMOS 36 × 24 mm
Efektywna liczba pikseli: W przybliżeniu 30,3 megapiksela
Procesor: DIGIC 8
Format obrazu: 3:2

Filtr dolnoprzepustowy: Wbudowany/stały
Czyszczenie matrycy: Wbudowany system czyszczący EOS
Typ filtra kolorowego: Kolor podstawowy

Typ regulacji ostrości: System detekcji fazy z matrycą światłoczułą (technologia CMOS Dual Pixel AF)
System / punkty AF: Z obszarem 88% w poziomie i 100% w pionie
Zakres działania AF: Od -6 do 18 EV (temp. 23°C, czułość ISO 100)
Tryby AF: One Shot / Servo AF

Blokada AF: Uruchamiana wciśniętym do połowy spustem migawki lub przyciskiem AF ON w trybie One Shot AF. Za pomocą niestandardowego przycisku skonfigurowanego do zatrzymywania AF w trybie AI Servo
Wybieranie punktu AF:

 • Wybór automatyczny: twarz+śledzenie
 • Wybieranie ręczne: 1-punktowy AF (rozmiar ramki AF można zmienić)
 • Wybór ręczny: 4 punkty rozszerzenia punktowego AF (góra, dół, lewo, prawo)
 • Wybieranie ręczne: rozszerzenie punktu AF o otaczające punkty
 • Wybór ręczny: strefowy AF (wszystkie punkty AF podzielono na 9 stref ostrości)
 • Wybieranie ręczne: wielkostrefowy AF (poziomy)
 • Wybieranie ręczne: wielkostrefowy AF (pionowy)

Czułość ISO: Automatycznie 100–40000 (z dokładnością do 1/3 lub całego stopnia) / Wartość czułości ISO można rozszerzyć do wartości: L: 50; H1: 51200; H2: 102400
Typ migawki: Sterowana elektronicznie migawka szczelinowa i dyskretny odczyt danych z matrycy CMOS
Szybkość migawki: 30–1/8000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb (pełny zakres czasów naświetlania; dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)
Typ balansu bieli: Automatyczny balans bieli ustawiany przez matrycę
Sekwencja nastaw balansu bieli: +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom / Sekwencja 2, 3, 5 lub 7 zdjęć po każdym zwolnieniu migawki / Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony

Typ wizjera: 0,5-calowy kolorowy wizjer EVF OLED
Liczba punktów: 3,69 mln punktów (1280 × 960)
Powiększenie: W przybliżeniu 0,76x
Korekcja dioptrii: Od -4 do +2 m-1 (dioptria)

Tryby lampy błyskowej: Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny
X-sync: 1/200 s
Synchronizacja błysku z drugą kurtyną: Tak, za pomocą lampy Speedlite
Stopka HotShoe / złącze PC: Tak/tak za pomocą uchwytu pionowego BG-E22
Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi: E-TTL II w przypadku lampy błyskowej Speedlite z serii EX, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
Tryby fotografowania:

 • Zdjęcia: inteligentna scena auto, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (3 opcje)
 • Film: inteligentna scena auto, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, Bulb i własny (3 opcje)
Style obrazów: Automatyczny, standardowy, portrety, krajobrazy, wyraźne szczegóły, neutralny, dokładny, monochromatyczny, zdefiniowany przez użytkownika (x3)
Przestrzeń kolorów: sRGB i Adobe RGB
Przetwarzanie obrazów:
 • Tryb priorytetu jasnych partii obrazu
 • Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), 4 ustawienia
 • Redukcja zakłóceń długiego czasu naświetlania
 • Redukcja zakłóceń - High ISO (4 ustawienia) (zdjęcie i film)
 • Optyczna korekcja obiektywu:
  - Korygowania jasności brzegów, korygowanie aberracji chromatycznej, korygowanie dystorsji (w trakcie / po zakończeniu fotografowania; tylko podczas filmowania)
  - Korygowanie dyfrakcji, cyfrowy optymalizator obiektywu (w trakcie / po zakończeniu fotografowania)
  Zmiana rozmiaru na M, S1, S22
 • Kadrowanie: obrazy JPEG można kadrować (format obrazu: 3:2, 4:3, 16:9, 1:1)
  - Do wyboru 45 rozmiarów kadrowania, od 11% do 95% (po przekątnej)
  – Przełączanie pomiędzy poziomą i pionową orientacją kadrowania
  - Prostowanie obrazu
  – Ramkę kadrowania można przesuwać za pomocą ekranu dotykowego
 • Obróbka obrazu RAW3
 • Ekspozycja wielokrotna
 • HDR

Tryb migawki: Pojedyncze, szybka seria zdjęć, wolna seria zdjęć, pojedyncze ciche zdjęcia, samowyzwalacz (2 s+zdalne wyzwalanie, 10 s+zdalne wyzwalanie)
Typy zdjęć:

 • JPEG: 2 opcje kompresji
 • RAW: RAW, C-RAW i Dual Pixel RAW (14 bitów, oryginalny RAW firmy Canon, wersja 3)
 • Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
 • Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1

Jednoczesny zapis plików RAW i JPEG: Tak, możliwa dowolna kombinacja standardów RAW + JPEG, w tym Dual Pixel RAW + JPEG
Długość filmu: 4K i Full HD – maks. długość 29 min i 59 s (z wyjątkiem filmów o dużej szybkości klatek). Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku karty exFAT SDXC
Canon Log: Tak Dziennik 1
Filmy z dużą prędkością nagrywania: Filmy MOV: HD – 1280 × 720, 100 lub 119,9 kl./s / Nagrywane jako filmy w zwolnionym tempie (1/4 szybkości) / Maksymalny czas nagrywania jednej sceny: maks. 7 min i 29 s

Mikrofon: Wbudowane mikrofony stereo (48 kHz, 16 bitów × 2 kanały)
Regulacja ostrości (film): Dual Pixel CMOS AF z wykrywaniem twarzy i śledzeniem AF, Movie Servo AF Ręczne ustawianie ostrości
Histogram: Jasność: tak / RGB: tak
Samowyzwalacz: 2 lub 10 s
Karta pamięci: 1 karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II

Akumulator: Akumulator litowo-jonowy LP-E6N (dostarczony) / LP-E6
Żywotność akumulatora: W przybliżeniu 370 zdjęć (temp. 23°C) / W przybliżeniu 350 (temp. 0°C)

Zasilanie i ładowarki: Ładowarka LC-E6E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i adapter prądu stałego DR-E6, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E6N/ACK-E6, samochodowa ładowarka akumulatorów CBC-E6, zasilacz USB PD-E1
Mocowanie obiektywu: Wszystkie obiektywy RF (EF i EF-S za pomocą adapterów obiektywu)
Adaptery: Adapter mocowania EF-EOS R, adapter mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji, adapter mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego
Konstrukcja korpusu: Korpus ze stopu magnezu, poliwęglan z częściami włókna szklanego
Środowisko pracy: 0–40°C, wilgotność do 85%
Wymiary: 135,8 × 98,3 × 84,4 mm
Waga: W przybliżeniu 580 g (660 g z kartą i baterią)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium