Aparat Canon EOS R6 Mark II body + Cashback 1000zł

Kod produktu: 5666C004
Cena: 10 999,00 zł 12 659,00 zł 10999.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 12 659,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Dostępność: dostępny
Termin: 24 godziny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Aparat Canon EOS R6 Mark II Body 


Kolejna odsłona pełnoklatkowego aparatu Canon EOS R6 Mark II  podnosi poprzeczkę dzięki wyjątkowemu połączeniu wiodącej w swojej klasie wydajności, zapierającej dech w piersiach szybkości, stabilności i profesjonalnych funkcji filmowania. Tym razem R6 Mark II zapewnia ultra wydajny tryb zdjęć seryjnych osiągający prędkość do 40 kl./s i zaawansowany system AF oparty na rozwiązaniach sztucznej inteligencji. 

Aparat cyfrowy Canon EOS R6 body mark II

 

Inteligentne śledzenie

Aparat EOS R6 Mark II może się popisać o 80% szybszym autofokusem względem jego poprzednika R6. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię Dual Pixel CMOS AF II firmy Canon do ustawiania ostrości i śledzenia obiektów, umożliwiając ich wyostrzanie, gdy poruszają się w obrębie kadru. Wykorzystując opartą na uczeniu głębokim sztuczną inteligencję, zaprogramowaliśmy aparat tak, aby rozpoznawał:

 • ludzi,
 • pojazdy (samochody, motocykle, pociągi i samoloty)
 • zwierzęta (psy, koty, ptaki i konie)

Typ wykrywanego obiektu można wybrać w menu aparatu EOS R6 Mark II. Jest też dostępna opcja automatyczna, która przydaje się podczas pracy w różnych warunkach. Ten bezbłędny autofokus dostosowuje się do ruchu obiektów, reagując na zmianę ich kierunku i pozycji. Co więcej, radzi sobie z wykrywaniem obiektów nawet w nocy i precyzyjnie ustawiając ostrość, tam gdzie potrzebujesz. EOS R6 Mark II blokuje ostrość nawet w świetle na poziomie -6,5 EV (a jest ono ciemniejsze niż to, które zapewnia półksiężyc).

Wykrywanie oczu w systemie AF to sprawdzone rozwiązanie, które teraz zostało wzbogacone o możliwość zdecydowania, które oko ma być traktowane priorytetowo (lewe czy prawe). Jeśli oczy nie są widoczne w kadrze, Canon EOS R6 Mark II ustawi ostrość na twarzy, natomiast, gdy głowa nie jest widoczna, aparat zacznie śledzić korpus.

 

Aparat cyfrowy Canon EOS R6 body mark II

 

Błyskawiczny, abyś uchwycił to, co nieuchwytne

Ten zdumiewający aparat daje Ci możliwość fotografowania z prędkością aż 40 kl./s (przy użyciu migawki elektronicznej) i 12 kl./s z wykorzystaniem migawki mechanicznej. Każdy niuans, każdy, nawet najbardziej ulotny element danego ruchu będzie dla Ciebie dostępny z Canonem EOS R6 Mark II. Aby dać Ci jeszcze większą pewność, że uchwycisz decydujący moment, funkcja buforowania rejestruje w trybie zdjęć seryjnych RAW jeszcze przed wciśnięciem spustu migawki. Fotografowanie w trybie RAW z prędkością 30 kl./s jest możliwe przez maksymalnie 191 klatek. Te kadry zapisywane są w jednym specjalnym pliku CR3, co jest traktowane jak rolka (zbiór ujęć składających się na daną serię). Następnie w aplikacji Digital Photo Professional możliwe jest konwertowanie poszczególnych klatek do JPEG, HEIF czy RAW. 

 

Aparat cyfrowy Canon EOS R6 body mark II

 

Doskonały aparat i kamera w jednym

Aparat EOS R6 Mark II to nie tylko niebywałe możliwości dla fotografów, ale również doskonałe narzędzie dla filmowców. Canon EOS R6 Mark II to filmy 4K 60p lub 6K RAW z nadpróbkowaniem. Dodatkowo ten model zapewnia cyfrową korektę efektu oddychania (zmiana plastyki obrazu przy zmianie punktu ostrości), co poszerza możliwości filmowe części obiektywów Canon.

Udoskonalone obwody zapewniają także bardzo długie nagrywanie - nawet do 6 godzin. Możesz więc wykonywać wszystkie ujęcia bez z góry narzuconych cięć i przerw. Twój sprzęt podąży za każdym Twoim pomysłem i nawet najbardziej wymagającymi scenami (czas nagrywania jest uzależniony od temperatury otoczenia, pojemności karty pamięci i wydajności akumulatora). Wyjście HDMI umożliwia przesyłanie obrazu RAW w jakości 6K. Korzystając ze sprzedawanego oddzielnie rejestratora Atomos Ninja V+ możliwe jest zapisywanie materiału w formacie RAW ProRes

 

EOS R6 Mark II Notopstryk

 

Profesjonalne funkcje filmowe

Kolejna odsłona aparatu Canon EOS R6 Mark II Body została wzbogacona o technologię Filmowy Serwo AF "Tylko wykrywanie", która jest podobna do opcji "Tylko twarz" znanej z modelu Canon Cinema EOS C70. W sytuacji gdy obiekt, na który została ustawiona ostrość znajdzie się poza punktem ostrości, to ostrzenie nie będzie kontynuowane, tylko płaszczyzna ostrości pozostanie w tym danym punkcie. Przykładowo gdy wybierze się ostrość na "ludzie", to gdy aparat nastawi ostrość na daną osobę, a ta się wycofa, to nie nastąpi ponowne ostrzenie. Jest to bardzo pożądana przez użytkowników funkcja, gdyż czasami konieczne było pozostawienie danego punktu ostrości, np. wtedy gdy dana postać miała wrócić znów w to samo miejsce. 

 

Aparat cyfrowy Canon EOS R6 body mark II

 

Doskonała jakość obrazu, nawet przy małej ilości światła

Uzyskuj zachwycające ujęcia w każdej sytuacji dzięki potężnej czułości ISO 102 400. Blask świec, filmowanie i fotografowanie po zmroku, blask Księżyca - możesz zachować naturalny klimat nawet najbardziej wymagającego oświetlenia. Co więcej, system AF działa do -6,5EV, tak więc nawet przy bardzo małej ilości światła możesz wciąż bardzo skutecznie ustawiać automatycznie ostrość.

 

Aparat cyfrowy Canon EOS R6 body mark II

 

Aparat EOS R6 Mark II - bezkompromisowa jakość obrazu i łatwe połączenie

Za bezkompromisową jakość obrazu oferowaną przez ten aparat odpowiada doskonały duet - matryca pełnoklatkowa CMOS 24,2 opracowana przez Canona i procesor obrazu DIGIC X. Canon EOS R6 Mark II zapewnia także cyfrowy telekonwerter, który umożliwia uzyskanie kadrowania odpowiadającego APS-C bezpośrednio z poziomu aparatu. To pozwala na jeszcze większe zbliżenie się do daleko znajdujących się sytuacji.

Canon EOS R6 Mark II może być bezproblemowo wykorzystany jako kamera internetowa z komputerami z systemem Windows bądź MACOS wraz z popularnymi aplikacjami do wideo połączeń, takimi jak np. Skype, Zoom czy Teams. Nie ma przy tym konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy skorzystać z technologii Plug&Play i standardowych w branży sterownikach USB Video Class (UVC) i USB Audio Class (UAC), które są wbudowane w wyżej wymienione systemy operacyjne. 

 

Canon EOS R6 Mark II body Notopstryk

 

Wielofunkcyjna stopka w EOS R6 Mark II

Canon EOS R3 to pierwszy model, który wykorzystywał stopkę wielofunkcyjną - teraz takie rozwiązanie jest także dostępne w Canonie EOS R6 Mark II, co daje dostęp do szeregu różnych akcesoriów, które zwiększą możliwości Twojego aparatu. Przykładowo możesz bezproblemowo połączyć aparat z mikrofonem cyfrowym DM-E1D czy adapterem XLR Tascam. Canon EOS R6 Mark II jest także kompatybilny z zaawansowanymi lampami błyskowymi z serii Speedlite.


 

Aparat EOS R6 Mark II - specyfikacja:

Typ matrycy: CMOS 35,9 × 23,9 mm
Efektywna liczba pikseli: W przybliżeniu 24,2 megapiksela
Procesor: DIGIC X
Format obrazu: 3:2
Filtr dolnoprzepustowy: Wbudowany / stały

Czyszczenie matrycy: Wbudowany system czyszczący EOS
Typ filtra kolorowego: Kolor podstawowy
Matrycowy stabilizator obrazu: Tak, do 8 stopni w zależności od użytego obiektywu
Typ regulacji ostrości: Dual Pixel CMOS AF II
System / punkty AF: 100% w poziomie i 100% w pionie po włączeniu trybów Twarz + śledzenie i Automatyczny wybór; 100% w poziomie i 90% w pionie po włączeniu trybu wybierania ręcznego i trybu wielkostrefowego
Zakres działania AF: Od -6,5 do 21 EV (temp. 23°C, czułość ISO 100)
Tryby AF: One Shot, Servo AF, AI Focus AF
AF ze śledzeniem: Ludzie, zwierzęta (psy, koty, ptaki i konie) lub pojazdy (samochody wyścigowe, motocykle, samoloty i pociągi)
Blokada AF: Uruchamiana wciśniętym do połowy spustem migawki lub przyciskiem AF ON w trybie One Shot AF. Za pomocą niestandardowego przycisku skonfigurowanego do zatrzymywania AF w trybie AI Servo

Wybieranie punktu AF:

 • Wybór automatyczny: dostępne 1053 obszary AF w przypadku wyboru automatycznego
 • Wybór ręczny: 1-punktowy AF (rozmiar ramki AF można zmienić), 4897 dostępnych pozycji AF w przypadku zdjęć (4067 w przypadku filmów)
 • Wybór ręczny: 4 punkty rozszerzenia punktowego AF (góra, dół, lewo, prawo)
 • Wybór ręczny: rozszerzenie punktu AF o otaczające punkty
 • Wybór ręczny: strefowy AF 1–3 (wszystkie punkty AF podzielone na min. 9 i maks. 999 stref ostrości)

Czułość ISO: Automatycznie czułość 100–102400 (z przyrostem co 1/3 stopnia lub 1 stopień); czułość ISO można rozszerzyć do wartości: L:50, H: 204801
Typ migawki: Elektronicznie sterowana migawka szczelinowa i funkcja elektronicznej migawki na matrycy
Czas naświetlania:
Mechaniczna: 30–1/8000 s (z przyrostem co 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb / Elektroniczna: 30–1/16 000 s (z przyrostem co 1/2 lub 1/3 stopnia do 1/8000; następnie co 1 stopień do 1/16 000) (Cały zakres czasów naświetlania; dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)
Typ balansu bieli: Automatyczny balans bieli ustawiany przez matrycę
Sekwencja balansu bieli: +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom; 3, 2, 5 lub 7 zdjęć na każde zwolnienie migawki /Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony
Typ wizjera: 0,5-calowy kolorowy wizjer EVF OLED
Liczba punktów: 3,69 mln punktów
Powiększenie: W przybliżeniu 0,76x
Korekcja dioptrii: Od -4 do +2 m-1 (dioptria)

Tryby lampy błyskowej: Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny
Czas synchronizacji z lampą błyskową: Migawka mechaniczna 1/200 s / 1/250 tryb elektronicznej pierwszej kurtyny
Synchronizacja błysku z drugą kurtyną: Tak, za pomocą lampy Speedlite
Stopka HotShoe / złącze PC: Tak/nie
Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi: E-TTL II w przypadku lamp błyskowych Speedlite serii EX/EL, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
Tryby fotografowania: Zdjęcia: inteligentna scena auto, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (3 opcje) / Film: automatyczna ekspozycja, Tv, Av, ręczna i niestandardowa (x3)
Style obrazów: Automatyczny, standardowy, portrety, krajobrazy, wyraźne szczegóły, neutralny, dokładny, monochromatyczny, zdefiniowany przez użytkownika (x3)
Przestrzeń kolorów:
sRGB i Adobe RGB
Przetwarzanie obrazów:

 •  Priorytet jasnych partii obrazu (2 opcje ustawień)
 • Automatyczny optymalizator jasności (3 ustawienia)
 • Redukcja zakłóceń długiego czasu naświetlania
 • Czystość
 • Redukcja zakłóceń - High ISO (4 ustawienia) (zdjęcia i film)
 • Optyczna korekcja obiektywu
 • – Korygowania jasności brzegów, korygowanie aberracji chromatycznej, korygowanie dystorsji (w trakcie / po zakończeniu fotografowania; tylko podczas filmowania)
 • Korekcja dyfrakcji
 • Cyfrowy optymalizator obiektywu (tylko w trakcie / po zakończeniu fotografowania)
 • Sekwencja wyostrzania ze składaniem obrazów
 • Zmiana rozmiaru na M, S1, S2
 • Kadrowanie obrazów (JPEG/HEIF)
 • – Format obrazu: 3:2, 4:3, 16:9, 1:1; wycinek kadru 1,6x
 • – Przełączanie pomiędzy poziomą i pionową orientacją kadrowania
 • – Prostowanie obrazu
 • – Ramkę kadrowania można przesuwać za pomocą ekranu dotykowego
 • Obróbka obrazu RAW
 • Dual Pixel RAW – zmiana oświetlenia portretu, wyrazistość tła (w aparacie)
 • Przetwarzanie obrazów RAW w chmurze
 • Ekspozycja wielokrotna
 • HDR – z funkcją usuwania poruszających się obiektów
 • Konwersja HEIF na JPEG (pojedyncza lub pakietowa)

Tryb migawki: Pojedyncze, szybka seria zdjęć+, szybka seria zdjęć, wolna seria zdjęć, samowyzwalacz (zdalne wyzwalanie 2 s+, zdalne wyzwalanie 10 s+)
Typy zdjęć:

 • JPEG: 2 opcje kompresji
 • RAW: RAW, C-RAW 14-bitowy (14-bitowy z migawką mechaniczną i elektroniczną pierwszą kurtyną, 12-bitowe przetwarzanie analogowo-cyfrowe z migawką elektroniczną, oryginalny format Canon RAW, 3. edycja)
 • HEIF: 10-bitowy format HEIF jest dostępny w trybie HDR przy ustawieniu [HDR PQ] na [Enable/Włącz]
 • Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
 • Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.2

Jednoczesny zapis plików RAW i JPEG: Tak, możliwa dowolna kombinacja RAW + JPEG oraz RAW + HEIF
Długość filmu: Maksymalny czas trwania: 6 godz. (z wyłączeniem filmów o dużej liczbie klatek na sekundę oraz ograniczeń związanych z zasilaniem i pamięcią masową).Możliwość zapisu materiału buforowanego przez 5 s przed rozpoczęciem nagrywania.Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku karty SD w formacie exFAT.
Canon Log: Tak, Canon Log 3
Filmy z dużą prędkością nagrywania: Rozdzielczość Full HD przy 180, 150, 100 lub 119,9 kl./s / Nagrywane jako filmy w zwolnionym tempie (1/6 szybkości) / Maksymalny czas nagrywania jednej sceny: około 1 godz. przy 180/150 kl./s; 1 godz. i 30 min przy 120/100 kl./s.
Nagrywanie na dwóch kartach:  Tak

Mikrofon: Wbudowany mikrofon stereofoniczny (48 kHz, 16-bitowy × 2 kanały), mikrofon zewnętrzny lub stopka wielofunkcyjna ze złączem XLR przy użyciu adaptera Tascam CAXLR2dC
Regulacja ostrości (film): Dual Pixel CMOS AF z wykrywaniem oczu/twarzy i AF tylko ze śledzeniem twarzy i ze śledzeniem zwierząt, filmowy Serwo AF / Ręczna regulacja ostrości (dostępne wzmocnienie krawędzi i asystent ustawiania ostrości)
Czułość ISO:
Automatyczna: 100–6400, H: 204800 / Ręczna: 100-25600, H: 204801
Histogram: Jasność: tak / RGB: tak
Samowyzwalacz: 4 lub 10 s
Karta pamięci: 2 × karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II
Akumulator: Akumulator litowo-jonowy LP-E6NH (dostarczony) / LP-E6N
Żywotność akumulatora: W przypadku ekranu LCD około 760 zdjęć (przy 23°C) / W przypadku wizjera około 450 zdjęć (temp. 23°C)
Zasilanie i ładowarki: Ładowarka LC-E6E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i przyłącze zasilacza DR-E6, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E6N/ACK-E6, samochodowa ładowarka akumulatorów CBC-E6, zasilacz USB PD-E1

Obiektywy: Wszystkie obiektywy RF (EF i EF-S za pomocą adapterów obiektywu)
Konstrukcja korpusu: Obudowa ze stopu magnezu, panele zewnętrzne wykonane z tworzywa poliwęglanowego z włóknem szklanym
Środowisko pracy: 2–40°C, wilgotność do 85%
Wymiary: 138,4 × 98,4 × 88,4 mm

Waga: W przybliżeniu 588 g (670 g z kartą i baterią)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium