Aparat Olympus E-M1X BODY

Kod produktu: V207080BE000
Cena: 9 790,00 zł 9790.00
Dostępność: dostępny
Termin: do 5 dni
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis


 

Aparat Olympus E-M1X, to najnowszy aparat bezlusterkowy zaproponowany przez firmę Olympus. 

Został zaprojektowany z myślą o doświadczonych fotografach. Działa niezwykle szybko i precyzyjnie, dając w efekcie znakomitą jakość obrazu. Zintegrowany pionowy grip wpływa na większy komfort użytkowania i ergonomiczność aparatu. Doskonale sprawdzi się w fotografii sportowej i reporterskiej.

E-M1X został wyposażony w nowoczesną matrycę Live MOS 20.4 MP, która została wsparta podwójnym procesorem TruePic VIII. Niniejsze składowe pozwalają uzyskać większą czułość i znacząco skracają czas uruchomienia urządzenia.

Aparat zaopatrzono w udoskonalony, krzyżowy system AF, który posiada aż 121-punktów. Ulepszenia autofocusa polegają między innymi na dodatkowych punktach ogniskowania różnych scen czy nowym algorytmie ostrości. Wydajny tryb AF dysponuje także funkcją śledzenia obiektów znajdujących się w ruchu. Co więcej niezwykle czuły AF - sięgający -6 stopni EV - umożliwia fotografowanie w bardzo słabym oświetleniu.

Dostępne są również różne tryby AF czy niestandardowe ustawienia pozycji obszaru AF, co pozwala na fotografowanie w orientacji pionowej lub poziomej. Punkty AF ustawiane są za pomocą joysticka.

Aparat Aparat w najszybszym trybie zdjęć seryjnych robi zdjęcia z prędkością około 60 klatek/s. Przy włączonym trybie AF/AE tracking tryb seryjny osiąga prędkość 18 klatek/s. Wykorzystanie trybu Pro Capture pozwala wykonać do 35 klatek przed dociśnięciem do końca spustu migawki. Właściwości tego trybu świetnie sprawdzą się podczas wykonywania ujęć dzikiej przyrody, gdzie zachowania zwierząt są nieprzewidywalne.

 

 

E-M1X przypadnie do gustu także filmowcom. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek/s oraz Full HD. Filmy w slow motion nagrywane są z prędkością 120 klatek/s. Aparat posiada także nowy tryb Cinema 4K, który gwarantuje filmowanie na najwyższym poziomie.

Aparat wyposażono w elektroniczny wizjer o rozdzielczości 2360 tysięcy punktów, który zapewnia największe powiększenie 0.83x.

Stosowana do tej pory super-wydajna, 5-osiowa stabilizacja obrazu także uległa ulepszeniu w porównaniu z poprzednimi modelami. Zmianie uległ żyroskopowy czujnik, który obecnie zapewnia wydajność na poziomie aż do 7.5 EV, co pozwala na fotografowanie i filmowanie bez konieczności korzystania ze statywu.

Przyciski i dźwignie również zostały zaprojektowane na nowo i gwarantują jeszcze bardziej komfortową obsługę aparatu. Nowe ułożenie umożliwia również fotografowanie bez potrzeby odrywania oczu od wizjera. Wybieraki wielofunkcyjne, czyli joysticki, znajdują się na obu gripach, co wpływa na swobodę regulowania ostrości. Nowością jest również dźwignia blokady C, która blokuje elementy sterujące. 

Najnowszy model Olympusa jest również bardzo wydajny. Zintegrowany grip posiada miejsce na dwie baterie. Po jednorazowym naładowaniu aparat jest w stanie wykonać aż 2580 zdjęć lub zarejestrować nawet 2 godziny filmu. Obecne wejście USB pozwala podłączyć Powerbank, co z pewnością docenią bardziej wymagający użytkownicy.

Całość zamknięto w uszczelnionym korpusie. Takie rozwiązanie sprawiło, że aparat odporny jest zarówno na zapylone środowisko, zachlapania czy ujemne temperatury. Podłączenie kabla zdalnego sterowania lub słuchawek czy mikrofonu nie obniża właściwości ochronnych urządzenia przed warunkami atmosferycznymi.

Aparat ma również wbudowaną specjalną powłokę udoskonalonego filtra fal ultradźwiękowych (SSWF), która wibruje aż 30 000 razy na sekundę. Wibracje zabezpieczają dodatkowo przed przedostawaniem się kurzu czy innych zabrudzeń do wnętrza aparatu, np. podczas wymiany obiektywu.

E-M1X jest również bogato wyposażony  w wiele innych funkcji programowych. Jedną z nich jest funkcja High Res. Jej zadaniem jest zagwarantowanie znakomitego obrazu, który jest pozbawiony drgań, podczas fotografowania jedynie z ręki. Jakość tak wykonanych zdjęć jest porównywalna ze zdjęciami zapisanymi przy pomocy sensora 50M.

Kolejną nową funkcją jest tryb Live ND, który pozwala osiągnąć efekt wolnej migawki bez konieczności korzystania z filtra zewnętrznego. Funkcja ma do wyboru 5 poziomów: ND2 (odpowiednik 1 EV), ND4 (2 EV), ND8 (3 EV), ND16 (4 EV) i ND32 (5 EV).

Inną funkcją jest redukcja migotania - aparat wykrywa wykrywa częstotliwość migotania sztucznych źródeł światła i uruchamia migawkę w momencie, gdy jest najjaśniej. Funkcja w ten sposób redukuje nierównomierne ekspozycje i wyrównuje kolorystykę. Natomiast funkcja skanowania migotania eliminuje paski, które mogą pojawić się podczas używania trybu cichego czy podczas filmowania. Takie rozwiązanie umożliwia dopasowanie czasu otwarcia migawki.

Aparat zawiera również szereg innych opcji, takich jak GPS, kompas, manometr czy czujnik temperatury, które pozwalają wzbogacić nasze zdjęcia czy filmy. Obecny moduł Wi-Fi ułatwia przesyłanie plików na urządzenia mobilne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium