Lampa LED GlareOne 200 BiColor D

Kod produktu: SLED200BCD
Cena: 2 249,00 zł 2249.00
Dostępność: wycofany z oferty
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

GlareOne LED 200 BiColor D to studyjna lampa światła ciągłego LED o mocy 200 W, wyróżnia się zmienną temperaturą barwową w zakresie 2700~6500K oraz możliwością zasilania z sieci elektrycznej lub z akumulatorów typu V-mount poprzez dodatkowy adapter GlareOne LEDAV. LED 200 BiColor D cechuje się bardzo dobrym odwzorowaniem barw (TLCI >98), wysoką wydajnością i jasnością oraz wbudowanym mocowaniem modyfikatorów światła typu Bowens.


 

Kolor przede wszystkim


Wskaźnik TLCI (Television Lighting Consistency Index) dla tego modelu wynosi >98, a CRI >97 niezależnie od aktualnie ustawionej temperatury barwowej. Dzięki temu lampa świetnie sprawdza się jako oświetlenie planu zdjęciowego zarówno podczas filmowania jak i fotografowania, umożliwiając poprawne odwzorowanie barw.

 

Elastyczność


GlareOne LED 200 BiColor D wyposażona jest układ COB LED, który jest w stanie wytwarzać światło o temperaturze barwowej w zakresie od 2700K aż do 6500K. Daje to ogromną elastyczność w pracy ze światłem zastanym, o różnym pochodzeniu - naturalnym bądź sztucznym.

 

Stabilność


LED 200 BiColor D można być z powodzeniem wykorzystana do oświetlania planu zdjęciowego o maksymalnym klatkażu sięgającym nawet 400 klatek na sekundę, bez efektu migotania (flickeringu).

Moc


GlareOne LED 200 BiColor D charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz dużą siłą generowanego światła. Lampa jest w stanie zapewnić strumień światła o natężeniu sięgającym >80000 lux (7500 kandeli), co przekłada się na możliwości jego łatwego modyfikowania i odbijania, w celu uzyskania oczekiwanych efektów na planie zdjęciowym.

 

Cicha praca


Lampa wyposażona jest w system chłodzenia, który składa się z radiatora oraz wentylatora, który pracuje niezwykle cicho, bo nie przekracza 30 dB. Tak niski poziom hałasu sprawia, że nagrywanie dźwięku na planie jest prostsze. W sytuacji gdy wymagana jest absolutna cisza, wentylator można wyłączyć, za pomocą klawisza na panelu sterowania lampy, i używać jej tylko w trybie pasywnego chłodzenia (przy obniżonej mocy maksymalnej).

 

Efekty oświetleniowe


Lampa wyposażona jest w 9 efektów oświetleniowych, które pozwalają symulować światło płynące z zepsutej świetlówki, ogni sztucznych, błyskawicy (w trzech wariantach), błysków fleszy (w trzech wariantach) oraz telewizora.

Zdalne sterowanie


W urządzeniu wbudowany jest w odbiornik radiowy kompatybilny z pilotem zdalnego sterowania GlareOne LED RC. Oprócz tego lampa może być kontrolowana bezprzewodowo za pomocą aplikacji GlareOne Studio.

Zasilanie bezprzewodowe


GlareOne LED 200 BiColor D może być zasilany z dwóch źródeł — z gniazdka sieciowego za pomocą przewodu zasilającego (dołączonego do zestawu) lub przy użyciu akumulatorów V-mount, za pomocą adaptera GlareOne LEDAV (dostępny oddzielnie). Jeden akumulator V-mount (14,8 V) o pojemności 220 Wh zasili lampę świecącą z pełną mocą przez nawet 80 minut (czas ten zależy w dużej mierze od jakości użytego akumulatora).

 

Uniwersalność


Dzięki mocowaniu akcesoriów typu Bowens LED 200 BiColor D może współpracować z niemal każdym modyfikatorem światła dostępnym na rynku, produkowanym przez GlareOne lub przez jedną z wielu innych marek. Lampę można stosować z przeróżnymi softboxami, strumienicami, wrotami, czaszami, soczewkami Fresnela, itp.

 

Trwałość


Decydujące o długiej żywotności i wysokim komforcie pracy elementy, czyli uchwyt statywowy, szkielet i obudowa są aluminiowe bądź stalowe. Pozostałe części takie jak np. uchwyt czy pokrętła sterujące są wykonane z wysokiej jakości plastiku, który zapewnia dobrą ergonomię i wygodę obsługi. Kompaktowa konfiguracja lampy charakteryzuje się zwartą, jednoelementową konstrukcją, a to sprawia, że łatwo jest ją nie tylko przetransportować, ale i przechowywać.

 

Cechy GlareOne LED 200 BiColor D:

 • kompaktowa i solidna obudowa
 • zmienna temperatura barwowa w zakresie 2700~6500K
 • okrągła dioda typu COB o mocy 200 W
 • wysoka wydajność i jasność (>80000 lux/7500 fc)
 • bardzo dobre odwzorowanie barw (CRI >97, TLCI >98)
 • możliwość zasilania z akumulatorów typu V-mount przy pomocy adaptera GlareOne LEDAV (dostępnego oddzielnie)
 • regulacja jasności od 0 do 100% mocy
 • Brak migotania nawet do poziomu 400 kl/s
 • mocowanie modyfikatorów światła typu Bowens
 • zdalne sterowanie za pomocą pilota GlareOne LED RC (dostępnego oddzielnie)
 • współpraca z aplikacją GlareOne Studio umożliwiającą sterowanie z poziomu telefonu lub tabletu
 • 9 trybów oświetlania symulujących błyskawice, ekran TV, zepsutą świetlówkę, itd
 • cichy i wydajny system aktywnego chłodzenia (<30dB) z możliwością wyłączenia wentylatora
 • zintegrowany uchwyt do parasolek
 • ergonomicznie zaprojektowany uchwyt ułatwiający regulację kąta nachylenia
 • dostarczana w zestawie z przewodem zasilającym, czaszą i pokrywą ochronną

Specyfikacja techniczna:

Model - GlareOne LED 200 BiColor D
Temperatura barwowa - 2700-6500 K
Moc maksymalna - 200 W
Zakres regulacji mocy - 0-100%
CRI - >97
TLCI - >97
Strumień świetlny dla 4500K - 17600 lumenów
Maksymalny klatkaż bez migotania - 400 kl/s
Mocowanie akcesoriów - Bowens
Kompatybilne akumulatory - V-mount (poprzez adapter GlareOne LEDAV)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium