Obiektyw Sigma 40 mm f/1.4 A DG HSM Canon

Kod produktu: OSC40/1.4_A_DG_HSM
Cena: 3 989,00 zł 3989.00
Dostępność: wycofany z oferty
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Obiektyw Sigma 40 mm f/1.4 A DG HSM, to stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw wywodzący się z linii Art. Zaprojektowano go z myślą o filmowaniu, jednak bardzo szybko został przyjęty przez fotografów.

Średnica filtra 58mm


 

 

Zaawansowana konstrukcja optyczna

Skonstruowano go z 16 soczewek, które ułożono w 12 grupach. Wśród nich znajduje się 6 soczewek wykonanych ze specjalnych materiałów - 3 elementy FLD oraz 3 soczewki SLD. Dzięki tak zaawansowanej konstrukcji wewnętrznej otrzymujemy doskonałą jakość obrazu w całej rozpiętości kadru. Zadbano o minimalizację wszelkich aberracji. Zredukowano powstawanie mankamentów takich jak, m.in. dystorsja czy koma. Obiektyw oferuje wysoką rozdzielczość na poziomie 8K.

Korekcja aberracji, warstwy antyrefleksyjne i plastyczny obraz

Obiektyw współpracuje z korekcją aberracji w aparatach Canon. Dopasowanie korekcji poziomów jasności na brzegach kadru, dystorsji oraz aberracji chromatycznej do optyki obiektywu pozwala na osiągnięcie znakomitego obrazu.

Wszystkie soczewki pokryto warstwami antyrefleksyjnymi, które zapewniają możliwość fotografowania pod słońce i zabezpieczają przed powstaniem mankamentów takich jak bliki czy flary. Natomiast przednia i ostatnia soczewka zostały pokryty powłokami hydrofobowymi i oleoodpornymi. Zapewniają one odporność na przyleganie uciążliwych brudnych i tłustych plam, i tym samym ułatwiają użytkownikowi pozbycie się ewentualnych zabrudzeń.

Obecna w obiektywie 9-listkowa, zaokrąglona przysłona dba o przyjemna plastykę obrazu. Przysłona f/1.4 umożliwia nam na twórcze wykorzystanie głębi ostrości i osiągnięcie cenionego przez fotografów efektu bokeh.

 

 

Znaczne szybsze ostrzenie w trybie AF

Obiektyw został zaopatrzony w ultradźwiękowy napęd HSM, dzięki któremu ustawianie ostrości w trybie AF odbywa się cicho i znacznie szybciej w porównaniu do poprzednich modeli. Co więcej brak standardowych połączeń mechanicznych umożliwia manualne doostrzanie bez potrzeby przechodzenia w tryb MF. Wewnętrzny system ostrzenia zbudowany jest tak, że przednia soczewka nie zmienia swojej pozycji. Dzięki takiej konstrukcji możemy przyłączać kołowe filtry polaryzacyjne.

 

 

Uszczelniony, do pracy w każdych warunkach

Ze względu na uszczelnienia w najbardziej newralgicznych połączeniach, obiektyw sprawdzi się w trudnych warunkach terenowych. Zapylone środowisko czy opady atmosferyczne nie stanowią dla niego wyzwania. Mosiężny bagnet zwieńcza całą konstrukcję.Takie umocnienia gwarantują wysoką jakość wykonania i wieloletnie użytkowanie, bez obawy o sprzęt. 

Obiektyw Sigma 40 mm f/1.4 A DG HSM jest kompatybilny do urządzenia Sigma USB DOCK, które ułatwia aktualizowanie ustawień oprogramowania i umożliwia personalizację obiektywu do własnych preferencji. Współpracuje także z konwerterem M-11.

 


Specyfikacja:

Pole widzenia: 56,8°
Minimalna odległość ostrzenia: 0,4 m
Rozmiar filtra: 82 mm
Wymiary: 131 x 87.8 mm
Waga: 1200 g
Autofokus: tak
Stabilizacja: nie
DG: do aparatów full frame

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium