Statyw oświetleniowy GlareOne Medium Glide

Kod produktu: SLSMEDIUMG
Cena: 1 149,00 zł 1149.00
Dostępność: dostępny
Termin: 24 godziny
ilość
-
+
szt.
Oblicz raty i leasing
Złóż zamówienie przez telefon

Opis

Medium Glide jest statywem wykonanym w całości ze stali oraz aluminium, zaprojektowanym z myślą o trwałości i wytrzymałości przez długie lata. Wszystkie zaciski oraz ich pokrętła, łącznik nóg, mechanizm łamania kolumny centralnej oraz zawieszenie kółek są metalowe.


 

Stabilność

Medium Glide jest ciężkim statywem ważącym ponad 16 kg zbudowanym ze stalowych  rur o dużym przekroju. Jego nogi są wykonane z profili zamkniętych 25 x 25 mm, które w połączeniu z kółkami dają podstawę o rozpiętości 120 cm. To wszystko w połączeniu z aluminiowymi łącznikami i zaciskami sprawia, że Medium Glide jest statywem charakteryzującym się bardzo dużą stabilnością.

Udźwig

Kolumna centralna statywu jest w stanie utrzymać obciążenia sięgające 20 kg. Tak wielki udźwig pozwala swobodnie pracować nawet z największymi softboxami i parasolami. W sytuacji gdy trzeba oświetlić plan zdjęciowy z góry, za pomocą lampy z softboxem o średnicy 120 cm (lub większym), to właśnie GlareOne Medium Glide będzie najlepszym wyborem.

Boom

Medium Glide jest wyposażony w mechanizm łamania kolumny centralnej, który czyni z niego statyw 2 w 1. Gdy kolumna centralna pracuje w pionie, to osiąga maksymalną wysokość 400 cm. Natomiast gdy skorzystamy z mechanizmu jej łamania to Medium Glide przeobraża się w boom (żuraw) o bardzo dużym udźwigu. Tego rodzaju statyw powinien gościć w każdym studiu fotograficznym i filmowym, ponieważ pozwala na bezpieczne umiejscowienie lampy nad planem zdjęciowym w celu  uzyskania oświetlenia z góry. Żuraw jest też przydatny, gdy lampę trzeba powiesić powyżej aparatu lub kamery co przy użyciu zwykłego statywu może być kłopotliwe, lub nawet niemożliwe.

 

Górska noga

Długość jednej z nóg daje się regulować, a to sprawia, że można go rozstawiać w miejscach, gdzie zwykłe statywy nie byłby w stanie stać bezpiecznie. Mechanizm tzw. górskiej nóżki powoduje, że Medium Glide łatwo jest postawić na pochyłym podłożu i odpowiednio wypoziomować, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pracy na planie.

 

Głowica

Medium Glide jest zwieńczony aluminiową głowicą wyposażoną w gniazdo na trzpień 16 mm służący do bezpośredniego montażu lamp. Trzpień można odpiąć lub zamocować prostopadle do osi głowicy. Aby zamocowana na statywie lampa nie obracała się podczas pracy, trzpień jest odpowiednio wyprofilowany. Śruba blokująca położenie trzpienia może być umieszczona po dwóch stronach głowicy.

Detale

Niemal wszystkie połączenia w statywie są wykonane za pomocą śrub, a nie nitów, które są najczęściej stosowane w tańszych statywach. Medium Glide dostarczany jest wraz z kluczem, który jest potrzebny do zamocowania kółek. Mechanizm pochylenia ramienia jest wyposażony w dużą rączkę, która gwarantuje pewny chwyt, tak ważny dla bezpiecznej pracy. Drugi koniec ramienia zaopatrzony jest pętlę do zawieszenia przeciwwagi. Kółka mają dużą średnicę (10 cm) i są wyposażone w hamulce. Wszystkie sekcje statywu są amortyzowane za pomocą sprężyn.

 


 

Cechy produktu:

 • Ciężki, w pełni metalowy statyw o dużym udźwigu
 • Dzięki łamanej kolumnie centralnej może pracować jako boom
 • Idealnie sprawdzi się do pracy z lampą studyjną z dużym softboxem
 • Osiąga ponad 4 metry wysokości maksymalnej
 • Ma szeroki rozstaw nóg co daje dużą stabilność
 • Zaciski sekcji oraz mechanizm ramienia są metalowe
 • Ma głowicę z odpinanym  trzpieniem 3/8” (16 mm)
 • Pokrętła zaciskowe są duże i ergonomicznie wyprofilowane
 • Maksymalna długość ramienia wynosi 193 cm
 • Jest wyposażony w kółka
 • Dźwiga do 20 kg
 • Jest wyposażony w sprężynową amortyzację sekcji
 • Dostarczany w zestawie z płaskim kluczem potrzebnym do montażu oraz torbą na przeciwwagę
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium