Klatki i uchwyty

Klatki do aparatów

Coraz częściej aparaty cyfrowe zostają wykorzystywane do tworzenia filmów - zarówno tych amatorskich, jak i profesjonalnych. Jednak filmowanie za pomocą aparatu bywa dosyć kłopotliwe, istnieje jednak doskonałe rozwiązanie wszelkich problemów, które są z tym związane - klatki do aparatów. To akcesoria, które z pewnością ułatwią cały proces pracy (fotografowania). Klatka do aparatu to dodatek, na który warto sobie pozwolić. Sprawdźmy dlaczego.

Zalety klatki

Klatki do aparatu posiadają szereg zalet. Pierwszą i najważniejszą, o jakiej zdecydowanie warto wspomnieć, jest oczywiście poprawa stabilizacji podczas kręcenia ujęć. Klatka sprawia, że cały nasz sprzęt - aparat, obiektyw i ewentualne akcesoria, takie jak lampa czy mikrofon - zwiększa swój ciężar, a jak wiadomo, im większy ciężar tym mniejsze drgania ręki, co wpływa na stabilność, a ta zaś wpływa na jakość tworzonego filmu - sprawia, że ujęcia są płynne i pozbawione wszelkich drgań. Ponadto klatki posiadają specjalne i bardzo wygodne uchwyty, które po prostu znacznie ułatwiają filmowanie za pomocą aparatu. Ponadto większość z modeli umożliwia montaż dodatkowych akcesoriów, np. wspornik obiektywu, mikrofon, lampę, rejestrator dźwięku czy follow focus, który pozwala na zmianą ostrości lub kąta widzenia (bez dotykania obiektywu).   

Konstrukcja klatki

Klatki posiadają ramiona boczne. Mogą być wyposażona również w specjalną rączkę, która umożliwia wykonywania zdjęć i kręcenie filmów blisko ziemi. Solidna konstrukcja ponadto wpływa na bezpieczeństwo naszego sprzętu - wzmacnia go, co sprawia, że zmniejsza się ryzyko uszkodzenia mechanicznego. 

Wybór klatki do aparatu

Podczas zakupu klatki do aparatu musimy pamiętać, aby wybrać model kompatybilny z naszym sprzętem, coraz częściej producenci decydują się na klatkę dedykowaną konkretnym markom bądź konkretnym modelom. Skorzystaj z oferty sklepu internetowego Notopstryk. Klatka do aparatu dostępna jest w różnych wersjach dzięki czemu będziesz w stanie dopasować urządzenie do konkretnego modelu aparatu. 


Wróć do: urządzenia i akcesoria do nagrywania filmów

Zobacz także: oświetlenie filmowe do aparatówmikrofony do aparatu, stabilizator obrazu do aparatukamery sportowedrony do filmowaniastatywy i głowice videomonitory poglądowe do kamer.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium