Monitory podglądowe, viewfindery, rekordery

  • 1
  • |
  • 2
Polecane produkty

Monitory podglądowe do kamer i aparatów

Monitory poglądowe to niezwykle przydatne urządzenia, które znacznie ułatwiają pracę podczas nagrywania filmu. Umożliwiają nam one obserwować na żywo nagrywany obraz, a później również i odsłuchać wszystko to, co udało nam się sfilmować. Takie monitory to niewielkie dotykowe urządzenia. Dzięki nim można od razu stwierdzić, czy należy coś zmienić lub poprawić - znacznie łatwiej zauważyć błędy na większym ekranie. Monitory poglądowe znakomicie sprawdzą się w przypadku kamer, ale również i aparatów - zarówno wewnątrz budynków, w studiu, ale i na zewnątrz, w plenerze. Takie monitory posiadają bardzo solidną i wytrzymałą obudowę, a także specjalne osłony, m.in. przeciwsłoneczna, dzięki czemu będzie nam się dobrze pracować nawet w niekorzystnych ku temu warunkach. Monitory podglądowe do kamer i aparatów dostępne już w ofercie naszego sklepu internetowego. 

Viewfindery (wizjery do aparatów)

Viewfindery to zaś wizjery do aparatów i kamer. Dzięki temu urządzeniu będziemy w stanie skupić się na detalach nagrywanej w danej chwili sceny. Wizjery działają jak lupa - pozwalają uzyskać powiększenie, dzięki czemu możemy się przyjrzeć wszystkich szczegółom. Operator dzięki viewfinderowi ma kontrolę nie tylko nad detalami, które bez niego zostałyby pominięte, ale również i nad ostrością obrazu. Wizjery ułatwiają także pracę podczas słonecznych dni, kiedy na ekranie LCD nie sposób niczego dostrzec. Viewfindery do aparatów składają się zwykle z dwóch elementów - z ramki z magnesami oraz wizjera z muszlą oczną. Sam montaż wizjera jest bardzo prosty i intuicyjny - nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi, ani innych przedmiotów, wizjer “trzyma się” obudowy urządzenia za pomocą magnetycznemu mocowaniu. Kupując viewfinder powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość ekranu oraz czy dane urządzenie jest kompatybilne z naszym sprzętem.

Rekordery dyskowe do kamer

Rekordery dyskowe to nagrywarki video. Takie urządzenia rozszerzają możliwość nagrywania, warto zauważyć, że zewnętrzne działają znacznie lepiej niż te wbudowane w bezlusterkowcach i lustrzankach cyfrowych. Rekordery zajmują się przechwytywaniem obrazu oraz zapisywaniem go w najwyższej jakości. Ponadto pozwalają na podgląd w czasie rzeczywistym. Warto zauważyć, iż ekran jest wyraźny nawet w pełnym słońcu, co często niezwykle ułatwia pracę. Rekordery dyskowe do kamer znajdziesz już w naszej ofercie. 


Wróć do: sprzęt i akcesoria do nagrywania filmów

Zobacz także: lampy do filmowania, mikrofony do aparatu, stabilizatory obrazu do kamer, klatki do aparatu, kamery sportowe, drony do filmowania, statyw video

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium