Filtry

Filtry kwadratowe

W ofercie Notopstryk możecie Państwo znaleźć filtry kwadratowe: ochronne UV, polaryzacyjne, szare, połówkowe, nocne i nie tylko. Filtry pozwalają uzyskać najwyższej jakości fotografie, nawet w najtrudniejszych warunkach, ale również i bardzo interesujące efekty na zdjęciach (wyostrzenie danych elementów, rozmycie ich, nasycenie kolorów itd). Przykładowo filtr kwadratowy polaryzacyjny usuwa odblaski powstające na powierzchni wody lub szkła, dzięki czemu możemy fotografować obiekty, które znajdują się za szybą lub pod płytką wodą. Natomiast filtr kwadratowy szary umożliwia kontrolowanie ilości światła, która wpada przez obiektyw. 

Podczas zakupu filtrów możemy wybrać między okrągłymi a kwadratowymi / prostokątnymi. Jakie są zalety kwadratowych? Ich największą zaletą jest to, że dzięki odpowiedniemu uchwytowi, możemy stosować je do wszystkich posiadanych obiektywów. Stosując odpowiednie akcesoria możemy stosować nawet 3 filtry na raz. Ponadto kiedy stosujemy filtr połówkowy możemy zmieniać położenie linii gradacji. W przypadku filtrów okrągłych - niestety, ale nie mamy wpływu na położenie gradacji, linia zwykle znajduje się na środku.


Wróć do: filtry fotograficzne

Zobacz także: filtry okrągłe do aparatówfiltry uv ochronne do aparatówfiltry polaryzacyjneokrągłe filtry szare NDuchwyty do filtrów kwadratowych, pokrowce do filtrów kwadratowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium